Męskie Granie 2014

Artyści trasy Męskie Granie 2014

Męskie Granie to projekt, który nieustannie się zmienia, poszukuje, ewoluuje. Tacy są też artyści biorący w nim udział. Nigdy nie dają się zaszufladkować, nieustannie przekraczają granice, nie bojąc się czerpać z muzycznej tradycji i przekształcać jej w zupełnie nową, zaskakującą jakość. Każdy ma własne muzyczne inspiracje, lecz sam także inspiruje innych, odciskając na kulturze swoje unikalne piętno. Wspólnie tworzą grupę najbardziej kreatywnych i nieprzewidywalnych muzyków w Polsce. Gdy pojawiają się na scenie, tylko jedno jest pewne. Będzie się działo!

BRODKA

Wokal

BRODKA

Jedna z najbardziej niepokornych i wyrazistych polskich artystek. Odważnie łączy elektroniczne brzmienia z folkową ekspresją, nieustannie zaskakując publiczność intrygującymi rozwiązaniami. W poszukiwaniu niebanalnych brzmień chętnie powraca do muzycznych korzeni – serca Żywiecczyzny, gdzie zaczął kształtować się jej unikalny styl, którego nie sposób pomylić z żadnym innym. Ostatnio przygotowując się do nowej płyty zaczęła zapuszczać się w nieodkryte muzyczne rejony, tym razem czerpiąc inspiracje z muzyki klasycznej, operowej, a nawet sakralnej. Ten artystyczny eklektyzm pokochali nie tylko fani, ale i krytycy. Nagrana przez BRODKĘ płyta Granda została uznana niedawno płytą dwudziestolecia.

Zamknij

SMOLIK

Klawisze

SMOLIK

Muzyk, kompozytor, multiinstrumentalista. Współpracuje z najważniejszymi rodzimymi artystami, m.in. Katarzyną Nosowską, Marią Peszek, Robertem Gawlińskim czy Anią Dąbrowską. Przez wielu uznawany za najlepszego producenta na polskiej scenie muzycznej. Każda z jego czterech solowych płyt zabiera słuchaczy w niezwykłą muzyczną podróż. Fascynuje go nowoczesna subtelna elektronika, którą chętnie łączy z przestrzennymi analogowymi brzmieniami. Wynikiem tej synergii dźwięków jest muzyka oryginalna i na długo zapadająca w pamięć. SMOLIK to marka nierozerwalnie wiążąca się nie tylko z muzyką, ale również z dobrym gustem, najlepszymi trendami i nowoczesną elegancją.

Zamknij

Michał Sobolewski

Gitara

Michał Sobolewski

Prawdziwy wulkan energii na scenie. Mistrz gitarowej wirtuozerii, odważnie lawirujący pomiędzy różnymi emocjami. Potrafi przenieść publiczność do krainy energetycznych dźwięków, a następnie wprowadzić ją w melancholijny nastrój. Uwielbia mroczną, ciężką stylistykę. Jest znawcą muzyki z lat 60. Fascynują go brudne mocne brzmienia gitar z płyt Jimiego Hendrixa, Black Sabbath czy Ten Years After. Te inspiracje słychać także w projekcie Kim Nowak, który współtworzy, wnosząc do niego dużo hendriksowskiego emocjonalnego grania.

Zamknij

Olaf Deriglasoff

Bas

Olaf Deriglasoff

Artysta wszechstronnie uzdolniony – basista, gitarzysta, kompozytor, producent, autor tekstów. Bezkompromisowy i niezależny. Znany z ostrej stylistyki. Gra emocjami, odważnie zmieniając muzyczne konwencje. Nie przejmuje się najnowszymi trendami. Komponuje to, na co ma ochotę, zdobywając dzięki temu uznanie wśród miłośników rockowych brzmień. Przez wiele lat tworzył w Berlinie, który zainspirował go wielokulturowością oraz nieskrępowaną artystyczną aktywnością i wolnością. Chętnie eksperymentuje, próbując swoich sił w różnych muzycznych składach. Uwielbia stare instrumenty – do dzisiaj gra na Fender Jazz Bass z 1973 roku.

Zamknij

Dawid Podsiadło

Wokal

Dawid Podsiadło

Wokalista, kompozytor, autor tekstów. Jeden z najciekawszych młodych polskich muzyków. Nie idzie na kompromis, swojego stylu szuka na własną rękę, odważnie przecierając muzyczne szlaki. Inspiruje go twórczość Juliana Casablancasa – zarówno jego solowe projekty, jak i nagrania z The Strokes. Głos Podsiadło nieustannie intryguje i na długo zapada w pamięć. Doceniają go fani i krytycy. Debiutancka płyta artysty Comfort and Happiness w kilka miesięcy po premierze zdobyła status potrójnej platyny za ponad 90 tysięcy sprzedanych egzemplarzy. W 2014 roku Dawid Podsiadło został nagrodzony aż czterema Fryderykami.

Zamknij

EMADE

Perkusja

Emade

Człowiek o wielu artystycznych twarzach. Odważnie eksperymentuje z muzycznymi stylami, z łatwością zmieniając konwencje. Fascynują go prawdziwe dźwięki, pozbawione zbędnych elementów. Muzyka towarzyszy mu od urodzenia. Przygodę z własną twórczością zaczynał od występów w formacji hardcore'owej. Szerokiej publiczności dał się poznać tworząc najwyższej jakości hip-hop. Obecnie bliska jest mu zarówno garażowo-rockandrollowa stylistyka, którą posługuje się w zespole Kim Nowak, jak i blues-country’owa konwencja, z jaką zmierzył się w projekcie Waglewski Fisz Emade.

Zamknij
Zamknij
poprzednie kolejne Zamknij