Dla mediów

Dodatkowych informacji na temat projektu Męskie Granie zainteresowanym dziennikarzom udzielają:

Anetta Gołda
agencja Hope
T: +48 796 334 255
M: anetta.golda@agencjahope.pl

Katarzyna Walczak
agencja Hope
T: +48 791 269 918
M: katarzyna.walczak@agencjahope.pl

KORTEZ, PODSIADŁO i ZALEWSKI na czele Męskie Granie Orkiestra!

22.05.2018

Już 14 lipca wystartuje dziewiąta trasa koncertowa Męskie Granie, w ramach której wystąpi najlepsza muzyczna reprezentacja w kraju. W tym roku sceną projektu, sponsorowanego przez markę Żywiec, zawładnie trio – KORTEZ, PODSIADŁO i ZALEWSKI, które stanie na czele Męskie Granie Orkiestra. Artyści nagrali singiel „Początek”, do którego powstał oryginalny teledysk kręcony „na żywca”.

W tym roku na fanów trasy czeka nowa odsłona polskiego grania na najwyższym poziomie. Wszystko za sprawą zaangażowania artystów, którzy wniosą do projektu powiew świeżości. Obdarzony lekko szorstkim głosem KORTEZ, powracający po długiej przerwie Dawid Podsiadło i KRZYSZTOF ZALEWSKI, który nie tak dawno brawurowo zinterpretował utwory legendarnego Czesława Niemena, połączyli siły, stając na czele Męskie Granie Orkiestra. W zespole towarzyszą im Marcin Macuk, Olek Świerkot, Kuba Staruszkiewicz, Pat Stawiński i Andrzej Markowski. Wszyscy artyści wspólnie będą przełamywać konwencje i style oraz eksperymentować z brzmieniami, każdorazowo serwując publiczności prawdziwą muzyczną ucztę.

Tegoroczny singiel „Początek” promujący trasę po raz pierwszy można było usłyszeć 22 maja w programie „Kuba Wojewódzki” na antenie TVN, w radiowej Trójce, na portalu Onet i w kanale Męskiego Grania na YouTube.

Teledysk do utworu nagrany jest mastershotem, czyli jednym, długim, perfekcyjnie dopracowanym ujęciem, nieprzerwanym żadnym cięciem ani montażem. Wymagało to od całej ekipy wielkiego zaangażowania, wielu prób i niesamowitego skupienia. Na potrzeby klipu, utwór został wykonany na planie na żywo, podczas nagrywania tego konkretnego ujęcia i żadne elementy piosenki nie były dogrywane oddzielnie w studio nagraniowym. Szczególnym wyzwaniem był fakt, że przez większą część utworu muzycy są w ciągłym ruchu.

Przed nami już dziewiąta edycja trasy Męskie Granie z nowym składem i zupełnie nową muzyczną energią – mówi Marta Kuropatwińska, Marketing Manager marki Żywiec. W tym roku po raz kolejny usłyszymy najlepszych polskich artystów, którzy zaserwują publiczności olbrzymią dawkę muzycznych emocji na najwyższym poziomie. Nie zabraknie oryginalnych kolaboracji i artystycznych niespodzianek – dodaje.

Lista wykonawców na poszczególne koncerty zostanie podana już wkrótce. Regularna sprzedaż biletów ruszy w czerwcu br. O dokładnej dacie poinformujemy na naszym profilu na FB. Wyłącznym sponsorem trasy Męskie Granie jest marka Żywiec.

Tego lata Męskie Granie zagra:

 • 14 lipca – Poznań, Park Cytadela, Al. Armii Poznań
 • 21 lipca – Katowice, Strefa Kultury, ul. Henryka Mikołaja Góreckiego 1
 • 28 lipca – Wrocław, Pergola, ul. Wystawowa 1
 • 4 sierpnia – Kraków, Centrum Sportu Parkowa (dawny Stadion Korony Kraków, ul. Parkowa 12 A)
 • 11 sierpnia – Gdynia, Park Kolibki, 291
 • 18 sierpnia – Warszawa, Forty Bema, ul. Jerzego Waldorffa
 • 25 sierpnia – Żywiec, Amfiteatr pod Grojcem, ul. Grojec 50

POBIERZ INFORMACJĘ PRASOWĄ

Skład Męskie Granie Orkiestra 2018 poznamy 22 maja!

20.05.2018

Już w najbliższy wtorek, 22 maja, o godzinie 21.30 w programie „Kuba Wojewódzki” w TVN odbędzie się premiera singla promującego tegoroczną trasę Męskie Granie. Ujawniony zostanie także skład Męskie Granie Orkiestra! Szykuje się kolejna niezapomniana trasa. Zapraszamy do oglądania premierowego wykonania utworu!

Dodatkowych informacji udzielają:
Anetta Gołda | agencja Hope, tel.: 796 334 255, mail: anetta.golda@agencjahope.pl
Katarzyna Walczak | agencja Hope, tel.: 791269918,
mail:katarzyna.walczak@agencjahope.pl

Rusza przedsprzedaż biletów na Męskie Granie 2018!

09.05.2018

Już 14 lipca wystartuje dziewiąta edycja wyjątkowej trasy koncertowej sponsorowanej przez markę Żywiec – Męskie Granie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wielu fanów muzyki, w tym roku, po raz kolejny, uruchomiona zostanie przedsprzedaż biletów na koncerty.

Męskie Granie to unikalna trasa koncertowa, która łączy odmienne muzyczne konwencje i style. Na scenie projektu spotykają się ze sobą największe muzyczne osobowości, które odważnie eksperymentują, nieustannie poszukując oryginalnych brzmień. Nic dziwnego, że trasa doczekała się grona wiernych fanów, a bilety na poszczególne koncerty wyprzedają się na wiele tygodni przed startem Męskiego Grania.

W odpowiedzi na liczne prośby fanów muzyki po raz kolejny uruchomiona zostanie przedsprzedaż ograniczonej puli wejściówek na koncerty Męskiego Grania. Dystrybucja rozpocznie się 10 maja o godz. 12.00 i potrwa do wyczerpania puli. Bilety na koncerty będzie można nabyć na stronie ebilet.pl, w cenie 119 złna koncerty w Poznaniu, Katowicach, Wrocławiu, Krakowie, Gdyni i Warszawie oraz w cenie 99 zł na finał w Żywcu.

Wyłącznym sponsorem trasy Męskie Granie jest marka Żywiec. Więcej informacji na www.meskiegranie.pl.
Tego lata Męskie Granie zagra:

 • 14 lipca – Poznań, Park Cytadela, Al. Armii Poznań
 • 21 lipca – Katowice, Strefa Kultury, ul. Henryka Mikołaja Góreckiego 1
 • 28 lipca – Wrocław, Pergola, ul. Wystawowa 1
 • 4 sierpnia – Kraków, Centrum Sportu Parkowa (dawny Stadion Korony Kraków, ul. Parkowa 12 A)
 • 11 sierpnia – Gdynia, Park Kolibki, 291
 • 18 sierpnia – Warszawa, Forty Bema, ul. Jerzego Waldorffa
 • 25 sierpnia – Żywiec, Amfiteatr pod Grojcem, ul. Grojec 50

Dodatkowych informacji udzielają:
Anetta Gołda | agencjaHope, tel.: 796 334 255, mail: anetta.golda@agencjahope.pl
Katarzyna Walczak | agencja Hope, tel.: 791269918,
mail:katarzyna.walczak@agencjahope.pl

POBIERZ INFORMACJĘ PRASOWĄ

Męskie Granie po raz kolejny rusza w trasę!

30.04.2018

Poznań, Katowice, Wrocław, Kraków, Gdynia, Warszawa i Żywiec – oto miasta, które w tym roku odwiedzi trasa koncertowa Męskie Granie sponsorowana przez markę Żywiec. Tegoroczna edycja wystartuje 14 lipca w Poznaniu, a finałowy koncert zaplanowany jest na 25 sierpnia w Żywcu.

Męskie Granie to wyjątkowy projekt na kulturalnej mapie Polski, który nieustannie zaskakuje przełamywaniem konwencji i łączeniem stylów. Już od 9 lat na scenie wydarzenia spotykają się najlepsi polscy artyści reprezentujący odmienne muzyczne gatunki. Dzięki ich eksperymentom i odwadze do poszukiwania nowych brzmień publiczność staje się świadkami nieoczywistych kolaboracji, które na długo pozostają w pamięci.

W tym roku z pewnością nie będzie inaczej. Męskie Granie wystartuje 14 lipca w Poznaniu, a następnie 21 lipca odwiedzi Katowice, 28 lipca Wrocław, 4 sierpnia Kraków, 11 sierpnia Gdynię, 18 sierpnia Warszawę, a finał trasy – zgodnie z tradycją – zabrzmi w Żywcu, 25 sierpnia.

Przed nami dziewiąta edycja trasy Męskie Granie – mówi Maja Bucholc z Grupy Żywiec. W tym roku po raz kolejny odwiedzimy aż siedem miast. Mamy nadzieję, że dobór artystówspotka się z dużym zainteresowaniem fanów dobrej, polskiej muzyki. Na żadnej ze scen nie zabraknie nieoczywistych interpretacji, artystycznych poszukiwań oraz dźwiękowych eksperymentów– a wszystko to w wykonaniu najbardziej utalentowanych muzyków. Dużym zaskoczeniem będzie prawdopodobnie także wyjątkowy skład Męskie Granie Orkiestra, który niedługo poznamy – dodaje.

Szczegóły trasy zostaną podane w późniejszym terminie. Wyłącznym sponsorem trasy Męskie Granie jest marka Żywiec. Więcej informacji www.meskiegranie.pl.
Tego lata Męskie Granie zagra:
• 14 lipca - Poznań, Park Cytadela, Al. Armii Poznań
• 21 lipca - Katowice, Strefa Kultury, ul. Henryka Mikołaja Góreckiego 1
• 28 lipca - Wrocław, Pergola, ul. Wystawowa 1
• 4 sierpnia – Kraków, Centrum Sportu Parkowa (dawny Stadion Korony Kraków), ul. Parkowa 12 A
• 11 sierpnia – Gdynia, Park Kolibki, 291
• 18 sierpnia - Warszawa, Forty Bema, ul. Jerzego Waldorffa
• 25 sierpnia - Żywiec, Amfiteatr pod Grojcem, ul. Grojec 50

Regularna sprzedaż biletów na koncerty ruszy w czerwcu. O konkretnej dacie będziemy informować na Facebooku trasy Męskie Granie.


Dodatkowych informacji udzielają:
Anetta Gołda | agencja Hope, tel.: 796 334 255, mail: anetta.golda@agencjahope.pl
Katarzyna Walczak | agencja Hope, tel.: 791269918,
mail:katarzyna.walczak@agencjahope.pl

Męskie Granie 2017 - ostatni koncert za nami

27.08.2017

Szanowni Państwo, Siedem koncertów, ponad 50 wykonawców i mnóstwo pozytywnej energii – taka była tegoroczna trasa Męskiego Grania, której sponsorem jest marka Żywiec. Niezwykle udaną edycję zwieńczył finał w Żywcu. Ostatni koncert i ostatni występ MĘSKIE GRANIE ORKIESTRA w tym składzie oglądało w amfiteatrze pod Grojcem ponad 9 tysięcy widzów, a kolejne kilkaset tysięcy śledziło transmisję w Internecie. Pełna relacja z ostatniego koncertu trasy w załączeniu.

POBIERZ INFORMACJĘ PRASOWĄ

Męskie Granie w Żywcu. Niezwykła mieszkanka brzmień w finałowym koncercie trasy

23.08.2017

Męskie Granie 2017 zbliża się do wielkiego finału. Podczas ostatniego i największego koncertu tegorocznej trasy publiczność w Żywcu (26 sierpnia) zobaczy aż osiem występów na dużej scenie. W amfiteatrze pod Grojcem zagrają m.in.: BRODKA, COMA, FISZ EMADE TWORZYWO, GrubSon, KAMP! i ØRGANEK. Hołd twórczości Grzegorza Ciechowskiego złoży Andrzej Smolik i goście zaproszeni do projektu OBYWATEL GC 2.0, a MĘSKIE GRANIE ORKIESTRA po raz ostatni wykona energetyczny „Nieboskłon”.

POBIERZ INFORMACJĘ PRASOWĄ

Męskie Granie w Krakowie. Spotkania legend i potężna dawka rockowej energii

13.08.2017

11 koncertów na dwóch scenach i ponad osiem godzin muzyki – tak wyglądała krakowska odsłona sponsorowanej przez markę Żywiec trasy Męskiego Grania. W Centrum Sportu Parkowa zagrali m.in. Julia Pietrucha, Paulina Przybysz, BRODKA, Artur Rojek i HEY. W projekcie Punk Freud czołowi polscy jazzmani połączyli siły z legendami rocka, a wieczór zwieńczył występ MĘSKIE GRANIE ORKIESTRA, z gościnnym udziałem Beli Komoszyńskiej, Arkadiusza Jakubika, KEVA FOXA i MIUOSHA.

POBIERZ INFORMACJĘ PRASOWĄ

Męskie Granie w Krakowie. Artyści z różnych muzycznych światów na jednej scenie

09.08.2017

Już w najbliższą sobotę (12 sierpnia) Męskie Granie zawita do Krakowa. W kolejnym koncercie sponsorowanej przez markę Żywiec trasy zagrają m.in.: BRODKA, HEY, Julia Pietrucha, Paulina Przybysz i Artur Rojek. Pink Freud pojawi się na scenie z legendami rockowej sceny w projekcie „Punk Freud”, a koncert zamknie występ wyjątkowej grupy MĘSKIE GRANIE ORKIESTRA.

POBIERZ INFORMACJĘ PRASOWĄ

Porywający debiut Męskiego Grania w Gdyni

30.07.2017

Męskie Granie po raz pierwszy w historii zawitało do Gdyni. W koncercie sponsorowanej przez markę Żywiec trasy wystąpili: Łona, Webber & The Pimps, duet SMOLIK // KEV FOX, LAO CHE, BRODKA i Artur Rojek. Nowe oblicze hip-hopu odkrywali młodzi artyści w projekcie Albo Inaczej 2, a na koniec sceną zawładnęła MĘSKIE GRANIE ORKIESTRA.

POBIERZ INFORMACJĘ PRASOWĄ

Niezwykła mieszanka stylów na pierwszym w historii koncercie Męskiego Grania w Gdyni!

26.07.2017

Męskie Granie po raz pierwszy w historii odwiedzi Gdynię. 29 lipca, na kolejnym koncercie sponsorowanej przez markę Żywiec trasy zagrają m.in.: BRODKA, LAO CHE, Łona, Webber & The Pimps, Artur Rojek oraz SMOLIK // KEV FOX. Po raz pierwszy z nowym repertuarem wystąpi kontynuacja projektu specjalnego Albo Inaczej, a w finale publiczność rozpali MĘSKIE GRANIE ORKIESTRA.

POBIERZ INFORMACJĘ PRASOWĄ

Remiks Ż – interaktywny teledysk promuje Męskie Granie

25.07.2017

Od ośmiu lat Męskie Granie zaskakuje fanów nowymi brzmieniami i muzycznymi eksperymentami. W tym roku sponsorowanej przez Żywiec trasie koncertowej towarzyszy wyjątkowa innowacja – Remiks Ż, czyli pierwszy na świecie teledysk dopasowujący się do nastroju widza. Specjalnie dla tej aktywacji nowe aranżacje singla „Nieboskłon” przygotowali artyści Męskiego Grania – KAMP! i XXANAXX.

POBIERZ INFORMACJĘ PRASOWĄ

Energetyczne brzmienia i spotkania legend. Męskie Granie zawładnęło Strefą Kultury w Katowicach!

23.07.2017

Tego wieczoru Katowice długo nie zapomną! W trzecim koncercie sponsorowanej przez Żywiec trasy Męskiego Grania wystąpili m.in. KORTEZ, XXANAXX, ŁĄKI ŁAN, KRZYSZTOF ZALEWSKI i BRODKA. Muzyczny hołd grupie VOO VOO złożył Wacław Zimpel z zaproszonymi wokalistami, a wieczór zwieńczył koncert wyjątkowego kolektywu MĘSKIE GRANIE ORKIESTRA.

POBIERZ INFORMACJĘ PRASOWĄ

Męskie Granie w Katowicach, czyli muzyczne legendy i nowe brzmienia

19.07.2017

Męskie Granie przenosi się do Katowic, gdzie w sobotę 22 lipca odbędzie się trzeci koncert sponsorowanej przez markę Żywiec trasy. Na scenie w Strefie Kultury wystąpią m.in. BRODKA, KORTEZ, ŁĄKI ŁAN, XXANAXX i KRZYSZTOF ZALEWSKI. W projekcie specjalnym Tribute to VOO VOO muzyczny hołd legendarnej grupie złoży Wacław Zimpel z zaproszonymi wokalistami, a wieczór zwieńczy występ MĘSKIE GRANIE ORKIESTRA.

POBIERZ INFORMACJĘ PRASOWĄ

Męskie Granie porwało Wrocław!

16.07.2017

Dwie sceny, 12 koncertów, ponad osiem godzin muzyki i artystyczne zderzenia różnych stylów – tak wyglądało Męskie Granie we wrocławskiej Pergoli. W drugiej tegorocznej odsłonie sponsorowanej przez Żywiec trasy wystąpili m.in. KAMP!, MIUOSH, KORTEZ, COMA, ØRGANEK, HEY oraz MĘSKIE GRANIE ORKIESTRA.

POBIERZ INFORMACJĘ PRASOWĄ

Męskie Granie we Wrocławiu. Będzie energetycznie i lirycznie

12.07.2017

Po świetnie przyjętym koncercie w Poznaniu, sponsorowana przez markę Żywiec trasa Męskiego Grania przenosi się do Wrocławia. W Pergoli zagrają artyści z różnych muzycznych światów m.in. COMA, HEY, KAMP!, Kortez, MIUOSH i ØRGANEK. Wieczór pełen najlepszej polskiej muzyki zamknie występ MĘSKIE GRANIE ORKIESTRA.

POBIERZ INFORMACJĘ PRASOWĄ

Poznań wystrzelił w Nieboskłon! Męskie Granie rozbrzmiało w Parku Cytadela

10.07.2017

Tego magicznego wieczoru Poznań nie zapomni na długo!
W pierwszym koncercie sponsorowanej przez Żywiec trasy Męskie Granie 2017 w Parku Cytadela zagrali m.in.: XXANAXX, PRO8L3M, Me And That Man, ØRGANEK i HEY. Hołd Grzegorzowi Ciechowskiemu złożył projekt OBYWATEL GC v.2.0, a na koniec sceną zawładnęła MĘSKIE GRANIE ORKIESTRA, dla której był to pierwszy występ w tegorocznym składzie.

POBIERZ INFORMACJĘ PRASOWĄ

Znamy już wszystkich artystów tegorocznej trasy Męskiego Grania

07.06.2017

Męskie Granie powraca już po raz ósmy. Sponsorowana przez Żywiec trasa koncertowa łączy różne style i gatunki, przełamuje konwencje oraz wprowadza nową jakość na polskiej scenie. Prezentujemy wykonawców, którzy wystąpią w Krakowie, Warszawie i Żywcu.

POBIERZ INFORMACJĘ PRASOWĄ

Znamy gwiazdy pierwszych koncertów Męskiego Grania Dziś rusza sprzedaż biletów

05.06.2017

Jedno z najważniejszych muzycznych wydarzeń powraca po raz ósmy. Na koncertach Męskiego Grania znów zobaczymy czołowych polskich artystów oraz projekty specjalne, powoływane wyłącznie na tę trasę. Prezentujemy wykonawców, którzy wystąpią w Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach i Gdyni.

POBIERZ INFORMACJĘ PRASOWĄ

Dziś premiera teledysku „Nieboskłon” - singla promującego trasę Męskiego Grania

01.06.2017

„Nie boję się! Idę wciąż prosto, lecz pod prąd” – tymi słowami zaczyna się singiel „Nieboskłon”, dobrze już znany fanom. Dziś premiera teledysku do utworu, który promuje tegoroczną trasę Męskiego Grania.

POBIERZ INFORMACJĘ PRASOWĄ

NOWY SKŁAD I NOWY SINGIEL MĘSKIE GRANIE ORKIESTRA

24.05.2017

Męskie Granie Orkiestra to oryginalne aranżacje, wolność twórcza i ciągłe poszukiwanie nowych brzmień. Na jej czele w tym roku staną trzy charyzmatyczne osobowości - BRODKA, ØRGANEK i ROGUCKI. Pierwszym efektem ich współpracy jest promujący trasę singiel „Nieboskłon”, który po raz pierwszy zaprezentowany został 23 maja w programie „Kuba Wojewódzki” oraz na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia.

POBIERZ INFORMACJĘ PRASOWĄ