Artyści Męskie Granie 2019

AbradAb

AbradAb

Po 22 latach od muzycznego debiutu KALIBRA 44, 6 lat od ostatniej solowej płyty oraz 10 dniach tworzenia tekstów - abradAb powrócił z długo wyczekiwanym albumem „048”. "Od kilku lat praktycznie nie słucham trueschoolu. Słucham rzeczy nowych i to właśnie takie grały mi w głowie, gdy robiłem beaty, nowoczesne, ale nieoczywiste. W 048 znajdą się utwory pod względem muzycznym wręcz imprezowe, ale także bardzo mroczne; jest i boom bap, i trapowe smaczki, dużo beatu i melodii - jednocześnie spójnie i zróżnicowanie. Tekstowo abradabowo, eksperymentalnie, światopoglądowo - społecznie, a nawet politycznie. Powaga miesza się z szyderapem. 048 współtworzyli ze mną Mateusz Pawluś i Jaroz Pakuszyński, grający ze mną od lat solo, jak i z Kalibrem 44. Gościnnie usłyszeć można Jokę. Płytę dodatkowo dopieścił i zmiksował Michał Eprom Baj." - mówi abradAb o „048”.

Arek Kłusowski

Wystąpił w:

2018

Arek Kłusowski

„Muzyka jest moją misją” – mówi Arek Kłusowski, znakomity kompozytor, tekściarz, laureat wielu prestiżowych nagród w Polsce i za granicą. Nazywany jest jednym z najbardziej obiecujących młodych wokalistów. Karierę w muzycznym showbiznesie rozpoczął w talent show „The Voice of Poland”, gdzie dotarł do finału. Mimo młodego wieku ma w dorobku ponad 500 koncertów, w tym z bardzo znanymi artystami, m.in. Lady Pank czy zespołem Dżem. Od kilku lat występuje w spektaklu „Cohen – Nohavica” w reżyserii Mariana Opanii w Teatrze Buffo. Ma na koncie współpracę m.in. z Jennifer Batten (gitarzystka Micheala Jacksona), która zaprosiła go na swoją trasę koncertową oraz Jackiem Moore'em (synem Gary'ego Moore'a) w ramach projektu A.M.G. 22 marca 2019 roku ukazała się jego debiutancka płyta „Po tamtej stronie”. Napisane i skomponowane przez Arka piosenki to nieszablonowe spojrzenie na dźwięki. Zachwycają muzyką i świetnymi tekstami. Jego talent literacki doceniają także inni artyści. Arek Kłusowski pisze teksty dla wielu gwiazd polskiej sceny, m.in. Ewy Farnej, Mateusza Ziółko, Tabba, Zouzy i Sound’n’Grace. W 2018 roku został zaproszony do udziału w 2. Trasie Muzyki Filmowej, występując u boku Kayah, Kuby Badacha, Igora Herbuta oraz Justyny Steczkowskiej i będąc w tym gronie jedynym debiutantem. Jego utwory gościły również w serialu „Druga Szansa” TVN. Nie lubi robić rzeczy, których nie czuje, bądź nie widzi w nich sensu. Nie lubi pisać o niczym i mówi: „To dla mnie zwycięstwo, że mogę pisać utwory dla siebie i innych. Jestem niezależnym twórcą, który kocha to, co robi”.

Bartłomiej Pająk

Bartłomiej Pająk

Swoją perkusyjną przygodę rozpoczął w wieku 7 lat. Jest absolwentem Szkoły Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Tarnowie. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie perkusji prof. Jacka Woty. Aktualnie kontynuuje naukę na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie dr hab. Dariusza Kaliszuka. Jest laureatem wielu konkursów perkusyjnych między innymi: w 2012 roku zdobył III nagrodę w konkursie „DrumFest” w Opolu w kategorii zestaw perkusyjny; w 2013 roku zdobył dwie I nagrody konkursu „DrumBattle” w Legnicy w kategorii zestaw perkusyjny oraz werbel; w 2015 roku zdobył I nagrodę w konkursie „Koncert Roku” dla najlepszego zespołu kameralnego wspólnie z kwartetem perkusyjnym. Na stałe współpracuje z zespołem Mesajah, Kamilem Bednarkiem, Gospel Life, All Sounds Allowed. Jest współzałożycielem pierwszej marszowej grupy perkusyjnej w Polsce –Beats Beasts.

Bass Astral x Igo

Wystąpili w:

2018

Bass Astral x Igo

Bass Astral x Igo tworzą producent Kuba Tracz i wokalista Igor Walaszek. Obaj swoje pierwsze kroki na muzycznej scenie stawiali w rockowym zespole Clock Machine. Dzięki temu, że nie mieli wcześniej do czynienia z muzyką elektroniczną, wnoszą do niej zupełnie nowe rozwiązania, dalekie od mód i trendów panujących w tej stylistyce. Ich koncerty to pełne tańca i improwizacji live acty, które oszałamiają publiczność w Polsce i zagranicą. Duet ma na koncie dwa długogrające albumy. W 2016 roku zadebiutowali krążkiem „Discobolus”, a w marcu ubiegłego roku wyruszyli w trasę, by promować drugą płytę - „Orell”. Zrobiła ona sporo zamieszania na rynku muzycznym, co poskutkowało całkowicie wyprzedaną wiosenną trasą koncertową w 2018 roku. Następnie zespół zagrał kilka koncertów w ramach projektu Bass Astral x Igo Orchestra, w którym artyści połączyli elektroniczne brzmienia z muzyką klasyczną. Duetowi na scenie towarzyszył kwartet smyczkowy, sekcja dęta oraz sekcja rytmiczna. Latem zespół zagrał na największych polskich festiwalach, m.in. Open'erFestival, Audioriver, Kraków Live Festival, OFF Festival. Duet pojawił się również na ubiegłorocznej trasie Męskiego Grania, występując w Warszawie i w Żywcu. Po półrocznej przerwie, w styczniu 2019 roku, duet zagrał na Eurosonic Noorderslag–showcase'owym festiwalu w Groningen oraz całkowicie wyprzedanej wiosennej trasie koncertowej w największych polskich miastach.

Bibobit

Wystąpili w:

2018

Bibobit

Jesteśmy w pełnej wolności z naszymi wyborami i przebiegiem muzycznej drogi. Kochamy żywe brzmienia, a nowoczesność bardzo nas inspiruje.” Tak mówi o sobie duet producencki: Daniel Moszczyński i Bartek Pietsch – założyciele zespołu, których inspiruje i jednoczy jazz, funk, oraz muzyka hip-hop w różnym stężeniu. Uwielbiają improwizację i świadomie przekraczają granice gatunkowe, co podkreśla tytuł ich debiutanckiego albumu „Podróżnik”. Powstali po to, aby grać na żywo. Do tej pory wystąpili na wielu festiwalach i zagrali przed Keyonem Harroldem czy Michałem Urbaniakiem. Swoją wyprawę rozpoczęli od utworu „Plotka”. Wzięła w nim udział Urszula Dudziak, która o twórczości Bibobitu mówi: „W tej muzyce jest wolność”!

Bitamina

Wystąpili w:

2018

Bitamina

Bitamina powstała z przyjaźni i miłości do muzyki. Słychać to w tekstach i w produkcji bitów. Wrażliwość, z jaką do nas trafia, jest zaskakująca, a wyśpiewane emocje odczuwamy bardzo osobiście. Rok 2005, obóz aktorski Machulskich. To tutaj krzyżują się drogi Amara Ziembińskiego i Mateusza Dopieralskiego, założycieli Bitaminy. Niedługo potem dołącza do nich Piotr Sibiński. Niezwykle uzdolnieni i aktywni artystycznie na różnych polach przypadają sobie do gustu. Tworzą kolektyw, którego działalność nieprzerwanie trwa do dziś. Nie patrząc na mody i trendy, pracują nad swoją muzyką. Mimo, iż zupełnie nie zabiegają o promocję i zaistnienie w social mediach, wokół tej trójki tworzy się rzesza bardzo oddanych fanów. Doceniają wrażliwość i szczerość, które nie pozwalają pozostać obojętnym. Pierwszy album – „Listy Janusza”, utrzymany jest w stylistyce eksperymentalnego hip-hopu.Ociera się o jazz i pełen jest gier słownych autorstwa Piotra. Wydany 2014 cyfrowo album „Plac Zabaw” wywołał spore zamieszanie i zainteresował wielu dziennikarzy muzycznych. Następnie powstał instrumentalny album „C”, na którym artyści pokazują swój kunszt w tworzeniu ciekawych i połamanych bitów, zaskakują samplami i jazzowym klimatem. Kolejna produkcja to „Kawalerka”, kontynuacja „Placu Zabaw”. Jest to album bardziej piosenkowy, opowiadający o potknięciach i pierwszych krokach stawianych samemu, poza dziecinym podwórkiem. W czerwcu ukaże się piąty album zespołu – „Kwiaty i korzenie”. To podróż do przeszłości ukrytej głęboko w korzeniach, a zarazem wrzucenie do jednego wora całej dyskografii Bitaminy i przyglądanie się, co po zamieszaniu z niego wypadnie. Do współpracy zaproszony został Moo Latte, który skleił całość swoją wrażliwością i talentem. Pojawiają się też inni znamienici goście – Grubson i Jarecki.

Bluszcz

Wystąpili w:

2018

Bluszcz

Bluszcz to wrocławski duet elektroniczno-gitarowy powstały w 2016 roku z inicjatywy dwóch braci Jarka i Romka Zagrodnych. –„Na początku był to mój solowy projekt, nawet nie miał nazwy. W 2016 roku zaprosiłem do współpracy mojego brata Romka, gitarzystę. We dwójkę dopracowaliśmy moje numery”– mówi o początkach zespołu Jarek, wcześniej współtwórca zespołu Atlas Like, a także perkusista Oxford Drama. Zespół Bluszcz porusza się w klimatach muzyki synth-wave, czerpiąc z brzmień starej polskiej fali syntezatorowej lat 80., z wyraźnymi wpływami post-punku. Duet zadebiutował albumem „Junior” wydanym nakładem wytwórni Brennnessel Records w 2017 roku. Wydawnictwo w całości zostało zarejestrowane w domu. Tego samego roku Bluszcz zagrał swój pierwszy koncert występując na OFF Festivalu w Katowicach. Później były występy klubowe, a także koncert podczas ubiegłorocznej edycji Open'er Festival w Gdyni. W 2018 roku zespół otrzymał nominację od wrocławskiego oddziału Gazety Wyborczej do nagrody WARTO w kategorii Muzyka. W kwietniu 2019 roku zespół wydał drugi album długogrający zatytułowany „W Naszych Domach”, tym razem w całości nagrany w języku polskim. Promują go single „Retman” oraz „Nie Ma Ich”. Album został wydany przez wydawnictwo Seszele Records.

Clock Machine

Wystąpili w:

2018

Wystąpią w:

Clock Machine

Clock Machine to grupa, która w przeciągu swojej niemal 10-letniej kariery eksplorowała bardzo różne estetyki i z każdym kolejnym albumem zaskakuje świeżością. Mają na koncie 3 krążki oraz EP-kę, ale ich muzyka będąca mieszanką rocka, funku i muzyki elektronicznej zyskuje niesamowitego impetu podczas koncertów. To właśnie podczas występów na żywo można doświadczyć niezwykłego przepływu energii pomiędzy muzykami a publiką. Przekonali się o tym m.in. uczestnicy ich koncertów na Seven Festiwal, Orange Warsaw Festiwal, na Dużej Scenie Przystanku Woodstock i innych dużych festiwalach. Skład tworzą Igor Walaszek, Konrad Nikiel, Jakub Wojtas, Piotr Wykurz i Marcin Pater. Ich najnowszy album „Prognozy” pokazuje nieco inne oblicze zespołu. Zawierająca 13 utworów produkcja miała premierę w marcu tego roku. Zebrała bardzo dobre recenzje i przyciągnęła rzesze fanów na koncerty. Clock Machine wraca z albumem, który zadaje pytania i dogłębnie analizuje różne oblicza relacji międzyludzkich. Z piosenkami o próbach odnalezienia wspólnego języka z drugim człowiekiem. O słodkich sukcesach i gorzkich porażkach”– pisze zespół o swoim najnowszym wydawnictwie.

Daria Zawiałow

Wystąpiła w:

2018

Wystąpi w:

Daria Zawiałow

Wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka. Przebojem weszła na polski rynek muzyczny. Jej znaki szczególne to wyjątkowy głos i silna osobowość sceniczna. Zadebiutowała w Opolu, gdzie zaprezentowała swój singiel „Malinowy Chruśniak” i zdobyła Nagrodę im. Anny Jantar – Opolską Karolinkę. W 2017 roku ukazał się jej pierwszy album „A Kysz”, nad którym pracowała wraz z przyjacielem i producentem Michałem Kushem. Płyta okazała się dużym sukcesem – promujące go single zdobyły szczyty list przebojów, a teledyski osiągnęły wielomilionowe liczby wyświetleń. DARIA ZAWIAŁOW otrzymała również dwie nagrody Fryderyk 2018 w kategoriach „Fonograficzny debiut roku” oraz „Album roku alternatywa”.

Diuna

Wystąpili w:

2018

Diuna

Diuna - została usypana z pustynnego piachu w 2013 roku w Toruniu. Stało się̨ to w kraju, gdzie średnia temperatura wynosi 6°C. Oprócz tego pada deszcz, wieje wiatr, jest zimno, ale czasem gorąco tak mocno, że ludzie chcą, aby znowu było zimno. Dlatego Diunie wychodzi granie polskiego stoner rocka z noisowo-psychodelicznymi naleciałościami. Mimo że śpiewa po polsku to zdarzało jej się grać z zespołami z zagranicy, takimi jak np. 1000mods. Dotychczas wydała dwie EPki i debiutancki album „The Very Best of The Golden Hits” w 2017 roku. Członkowie zespołu to Konstanty Mierzejewski, Patryk Mitzig, Maciek Klimiuk i Jakub Didkowski, którzy pozdrawiają̨ serdecznie, życzą̨ miłego dnia i smacznej kawusi.

Igo

Igo

Obecnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych męskich głosów w Polsce – Igor Walaszek – znany pod pseudonimem Igo. Pochodzi z Krakowa, gdzie w 2009 roku wraz z grupą przyjaciół stworzył rockowy zespół Clock Machine. Jednak mimo swoich rockowych predyspozycji nie zamyka się wyłącznie w tym gatunku i od 2015 roku wraz z Kubą Traczem tworzy elektroniczny duet Bass Astral x Igo. Ze wspomnianymi zespołami nagrał w sumie sześć płyt, a jego dyskografię zamyka wydany w marcu tego roku album „Prognozy” zespołu Clock Machine. Na przestrzeni ostatnich lat Igora można było zobaczyć na niemal wszystkich największych polskich festiwalach (m.in. Opene'r Festival, Woodstock, OFF Festival, Audioriver, Męskie Granie). Zwiększająca się rozpoznawalność Igo wśród publiczności, jak i w branży muzycznej, zaowocowała wyprzedanymi trasami koncertowymi oraz współpracą z wieloma artystami m.in. Sokołem, Flirtini, Natalią Nykiel, czy Sistars. Usłyszeć możemy go również na składance Albo Inaczej 2, gdzie reinterpretuje utwór „Mówią mi”, hip-hopowy klasyk duetu Grammatik. Wokalista obecnie pracuje nad solowym materiałem.

Jamal

Wystąpili w:

2018

Jamal

Dwa lata czekaliśmy na kolejny album zespołu Jamal. „Czarny Motyl’ ujrzał światło dzienne 31 maja tego roku. Płyta powstała przy współpracy z Maciejem Wasio, czyli szarą eminencją wielu wybitnych utworów oraz albumów. Artyści wspólnie odkryli chęć do nagrania albumu w klimacie bardziej rockowym, z wpływami Jamala z dawnych lat. “Ten album jest zdecydowanie bardziej poważny i refleksyjny” - mówi Miodu, lider zespołu Jamal. Płyta ukaże się nakładem Wydawnictwa Agora. Jamal powstał w Radomiu w 1999 roku z inicjatywy Tomasza "Mioda" Mioduszewskiego i Łukasza Borowieckiego. Niebywała popularność zespołu zaczęła się od albumu "Rewolucje", która zrobiła międzynarodową karierę za sprawą popularnej brytyjskiej kapeli Mattafix oraz singlowi “Policeman” z tej płyty, który do dzisiaj możemy usłyszeć w największych rozgłośniach radiowych. Jamal ma za sobą 4 wydane albumy: “Rewolucje”, “Urban Discotheque”, “Miłość” oraz ostatni “1994”

Jan Serce

Wystąpili w:

2018

Jan Serce

Duet założony w połowie 2018 roku przez kompozytora i producenta Michała Zachariasza oraz Aleksandra Czerkawskiego, który odpowiada za wokal i teksty. Zainspirowani elektroniką i brzmieniami lo-fi na jakiś czas zaszyli się w drewnianej chacie na wsi pod Kielcami, żeby nagrać demo. Po opublikowaniu w internecie swojego pierwszego materiału, duet nawiązał kontakt z Tytusem z Asfalt Records. W ten sposób we wrześniu 2018 roku rozpoczęły się ich pierwsze profesjonalne nagrania studyjne, w które zaangażował się producent muzyczny Ment XXL znany z asfaltowych projektów Rasmentalism i Flirtini. Debiutancki album planowany jest na drugą połowę 2019 roku. Debiutancki singiel zespołu „Katana” wyprodukowany został przez Menta XXL (Rasmentalism, Flirtini). Do utworu powstał filmowy teledysk zrealizowany przez fotografa Barta Pogodę i reżysera Michała Kisielewskiego. Za produkcję wideo odpowiada firma ILMATIC Production. Kolejny singiel –„Niepoważny porządek” w wersji studyjnej dostępny jest na kanale YouTube Asfalt Records, natomiast w ramach cyklu secret show „Sofar Warsaw” możemy zobaczyć wideo, gdzie Jan Serce prezentuje ten utwór w wersji na żywo.

Karolina Czarnecka

Wystąpiła w:

2018

Karolina Czarnecka

Karolina Czarnecka to artystka interdyscyplinarna. W swojej twórczości łączy różne dziedziny sztuki i bada ich granice. Zasłynęła piosenką „Hera koka hasz LSD”, którą wykonała na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Nagranie z tego występu stało się internetowym przebojem. Czarnecka jest absolwentką warszawskiej Akademii Teatralnej, współtworzy grupę teatralno-kabaretową Pożar w Burdelu i jest członkinią Gangu Śródmieście. W 2014 roku artystka wydała EP-kę „Córka”, która została ciepło przyjęta przez słuchaczy. W kwietniu 2018 roku miał swoją premierę album „Solarium 2.0” – promowany singlami „Anaruk” i „Mój pokój” – będący swoistą kontynuacją opowieści rozpoczętej na debiutanckim krążku. Album to coś więcej niż zwykły krążek CD z muzyką – to rejestracja z niepokoju dziewczyny, która urodzona w roku 89 próbuje nie dać się porwać zdradliwym falom kapitalistycznej rzeczywistości. Płytę promowała trasa koncertowa „Solarium 2.0 18/19”. Aktualnie artystka pracuje nad nową płytą, której pierwsze echa można usłyszeć na koncertach.

Kasai

Wystąpiła w:

2018

Kasai

Kasai, czyli Kasia Piszek to warszawska wokalistka, pianistka, kompozytorka, autorka tekstów, aranżerka i producentka. Fani muzyki alternatywnej widzieli ją już na scenie wiele razy i często były to występy przed dużą publicznością. Od wielu lat występuje bowiem w zespołach m.in. Moniki Brodki, Artura Rojka czy Pauliny Przybysz (współtworząc projekt Rita Pax). Pisała też piosenki dla takich artystów jak: Edyta Górniak, Natalia Kukulska i Patrycja Markowska. 10 maja 2019 roku miała premierę jej debiutancka, solowa płyta Equals, wydana nakładem niezależnego wydawnictwa ART2 Music. Album jest swego rodzaju drogą w głąb siebie, podążaniem za swoim wewnętrznym głosem, procesem stawania się sobą. Muzyka na nim jest plastyczna, obrazowa i wielopłaszczyznowa. Mocno porusza wyobraźnię. Można ją wpisać w nurt szeroko pojętego popu alternatywnego, choć słychać w niej niewątpliwie inspirację filmem, operą i muzyką symfoniczną. Jej niezaprzeczalnym atutem jest warstwa aranżacyjna o nieoczywistych konstrukcjach i wymowie. Płyta „Equals” jest w pełni autorska. Aby opisać muzyką to co trudne do wyrażenia poprzez słowo, artystka sięgnęła po różne, czasem skrajne środki wyrazu. Stąd w dwóch utworach pojawia się orkiestra kameralna, w kolejnych – syntezatory, a album otwiera piosenka, w której przetworzony głos staje się inspiracją dla całej aranżacji. Koncert „Kasai: Equals” to wyjątkowe, mocne, emocjonalne i intymne spotkanie. Kasai zaprasza słuchacza w unikalną podróż szlakiem osobistych przeżyć i przemyśleń. Chwilami eteryczną, liryczną i ulotną, chwilami mroczną, pełną napięć i sprzeczności.

Kasia Lins

Wystąpiła w:

2018

Kasia Lins

Wokalistka, pianistka, kompozytorka i autorka tekstów. Wykonuje muzykę autorską, którą najtrafniej określić można jako nostalgiczny alt pop z wyraźnie słyszalnymi wpływami soulu i rocka. W 2018 roku zadebiutowała długogrającym albumem pt. „Wiersz ostatni”. Płyta przepełniona jest charakterystycznymi, porywającymi harmoniami wokalnymi, przestrzennymi gitarami i emocjonalnymi tekstami. Artystka odważnie sięga też po oryginalne instrumenty takie jak oud (instrument przypominający lutnię) czy Wurlitzer (rodzaj pianina elektrycznego). Debiutancki album promował m.in. klimatyczny singiel „Dawno” nagrany wspólnie z Łukaszem Lachem z zespołu L. Stadt. Duszna atmosfera i kinematograficzny nastrój jej muzyki odczuwalny jest szczególnie podczas koncertów. Współkompozytorami utworów są Michał Lange i Karol Łakomiec, za produkcję odpowiadają Marcin Bors oraz Michał Lange. Kasia Lins ma za sobą koncerty m.in. na festiwalu Open'er, Scenie Alternatywnej na Festiwalu w Opolu, Festiwalu Off Camera czy podczas pierwszej trasy klubowej jesienią 2018. Artystka otrzymała nominację do nagrody Fryderyki 2019 w dwóch kategoriach – Album roku pop alternatywny i Autor roku.

Kortez

Wystąpił w:

2018

Kortez

Pochodzący z Iwonicza ewenement na polskiej scenie. W 2015 roku zadebiutował piosenką „Zostań”. Błyskawicznie zyskał rozgłos i sympatię zarówno słuchaczy, jak i krytyków. Obdarzony głębokim i lekko szorstkim głosem, śpiewa nieprzekombinowane piosenki o miłości i jej braku. Małomówny, o ciepłym i przenikliwym spojrzeniu, bardzo szybko stał się ponadpokoleniowym głosem w naszym kraju. KORTEZ ma na swoim koncie dwa studyjne albumy wydane przez Jazzboy Records („Bumerang” – potrójna platyna za sprzedaż; „Mój dom” – potrójna platyna za sprzedaż) oraz kilka minialbumów, w tym „Mini dom” (platynowa płyta). Otrzymał również Fryderyki, m.in. za fonograficzny Debiut Roku, Utwór Roku, Album Roku czy Teledysk Roku. Wziął udział w dwóch wyjątkowych kampaniach społecznych: w 2018 roku wspólnie z Ośrodkiem Wsparcia Rodzinnej Opieki Zastępczej POR oraz Towarzystwem Nasz Dom włączył się w akcję, w której razem z chłopcem, który znalazł rodzinę zastępczą, zagrał na pianinie utwór „Dla mamy”. Specjalnie przygotowany teledysk wspiera szukanie rodzin, żeby dać dzieciom szansę na lepsze życie. W 2019 roku został Ambasadorem Akcji Żonkile organizowanej przez Muzeum POLIN. Jest to akcja społeczno-edukacyjna upamiętniająca wybuch powstania w getcie warszawskim. W 2018 wraz z Dawidem Podsiadło i Krzysztofem Zalewskim nagrał singel „Początek”, promujący dziewiątą trasę Męskiego Grania, a powstały obraz osiągnął już ponad 77 miliony wyświetleń w serwisie YouTube. Miliony wyświetleń osiągają również inne utwory oraz teledyski KORTEZA m.in. „Pierwsza” (39 mln), „Hej Wy” (24 mln), „Nic tu po mnie” (17 mln), „Zostań” (16 mln) i „Dobry moment” (16 mln). Artysta wystąpi w składzie Orkiestra Orkiestr na koncercie w Warszawie.

król

Wystąpił w:

2018

Wystąpi w:

król

Błażej Król to jeden z najbardziej utytułowanych muzyków i tekściarzy młodego pokolenia, który od lat sumiennie toruje sobie drogę z niezależnego światka na sceny największych festiwali i łamy opiniotwórczej prasy muzycznej.Karierę rozpoczynał w duecie z Maurycym Kiebzakiem Górskim jako UL/KR. Ich pierwszy wspólny album wzbudził entuzjazm i został okrzyknięty przez dziennikarzy muzycznych koncernu Agora „Płytą Roku 2012”. Pozytywne recenzje ukazały się także w tygodnikach „Newsweek”, „Przekrój” i w pismach branżowych, zapewniając duetowi czołową pozycję w rankingach najważniejszych płyt wydanych w Polsce, w kategoriach muzyki alternatywnej, elektronicznej czy indie rockowej.W 2014 Król postanowił wydać płytę solową. Szerszej publiczności dał się poznać za sprawą albumów „Nielot”, „Wij” (2015) oraz „Przez Sen” (2016). Najnowszy album Króla powstał przy współpracy z Piotrem Emade Waglewskim, który odpowiadał za miks i mastering. Hipnotyzująca muzyka i intrygujące teksty to nieodmiennie zasługa Błażeja. Na album składa się dziewięć numerów, dających wgląd w równie poetycki, jak naturalny, emocjonalny – acz przyziemny, wewnętrzny świat artysty. Znany z jego wcześniejszych dokonań chłód grzeje się tu w cieple niekiedy wręcz tropikalnych perkusjonaliów, retro zabiegi wykorzystywane są na sposoby zupełnie nieprzewidywalne (przywodząc niekiedy na myśl bezfalowy Nowy Jork), a intymność przyjmuje w piosenkach chwytliwe i bliskie formy. Płyta jest świetnym przykładem tzw. outsider music – muzyki osobnej, indywidualnej i ze sporą swobodą podchodzącej do materii dźwiękowej, rządzących nią zasad i dzielących ją gatunków.KRÓL występuje w składzie:Błażej Król – śpiew, gitara, Iwona Król – instrumenty klawiszowe, wokale, Thomas Fietz– perkusja, elektronika.

Krzysztof Zalewski

Wystąpił w:

2018

Krzysztof Zalewski

Potrzeba kontaktu z publicznością jest nieodłącznym elementem życia Krzysztofa Zalewskiego. To, że jest to człowiek orkiestra, który nie może żyć bez sceny – wiedzą już wszyscy. Najpierw były koncerty zagrane w prawie każdym zakątku Polski z materiałem z „Zeliga”. Później niesamowity one man show, gdzie Krzysztof jeden jedyny na scenie wykonywał nowe wersje zawiłych numerów z debiutanckiego albumu. Przełomem w jego twórczości była wydana w 2016 roku płyta „Złoto” – zresztą ozłocona już przez Związek Producentów Audio Video. Na tym albumie możemy usłyszeć, że mniej znaczy więcej, że to, co ciche i subtelne, często wybrzmiewa głośniej od huku przesterowanych gitar. Nie można jednak powiedzieć, że na „Złoto” złożyły się same ballady, śpiewane do wtóru łkającej cicho gitary. Dominują tu numery dynamiczne, czy wręcz drapieżne, które były wytańczone przez fanów na koncertach do ostatnich dźwięków. Uproszczone aranżacje, organiczne brzmienie i bardziej bezpośredni przekaz zostały docenione przez dziesiątki tysięcy fanów na koncertach w całej Polsce. Kolejny spektakularny sukces przyniosła Krzyśkowi płyta „Zalewski śpiewa Niemena”. Koncerty zagrane w wyjątkowym składzie, które promowały to wydawnictwo początkowo grane w klubach, przeniosły się do filharmonii i zabrzmiały w najpiękniejszych koncertowych salach w Polsce. Wszystkie te sukcesy złożyły się finalnie na nagrodę polskiej branży fonograficznej w postaci dwóch Fryderyków w 2018 roku – nagrody w kategoriach Nowe Wykonanie za album Zalewski śpiewa Niemena i Kompozytor Roku, którą Krzysiek razem z Dawidem Podsiadło odebrał za utwór „Początek”. Dodatkowo teledysk do tej piosenki również został nagrodzony Fryderykiem.

ŁĄKI ŁAN

Wystąpili w:

2018

Wystąpią w:

ŁĄKI ŁAN

Słyną z niesamowicie energetycznych występów i nie bez powodu są nazywani najlepszym zespołem koncertowym w kraju. Wypracowali swoje niepowtarzalne brzmienie, które cały czas ewoluuje i zaskakuje. Twórczość ŁĄKI ŁAN naznaczona jest przede wszystkim tekstami Paprodziada, mówiącymi o zamiłowaniu do natury. Performance Paprodziada i nietuzinkowy sposób prowadzenia koncertów Mega Motyla dopełniają całości tego muzycznego show. Doświadczyli tego fani na największych polskich festiwalach, m.in. Przystanku Woodstock, Open’er Festival czy Coke Live Music. W listopadzie 2016 ukazała się czwarta płyta zespołu –„Syntonia”, którą promowały single „Pola Ar” i „Bombaj”. Album został nominowany do Nagrody Fryderyk 2017 w kategorii „Album Roku – Alternatywa”. Jesienią ubiegłego roku koncertowali w kilku polskich miastach w towarzystwie sekcji dętej „Dmuchawce”, prezentując nowe aranżacje swoich utworów.

LAO CHE

Wystąpili w:

2018

LAO CHE

Zespół LAO CHE powstał w 1999 roku w Płocku. Trudno jednoznacznie sklasyfikować muzykę, którą grają – to mieszanka rocka, muzyki elektronicznej, jazzu. Mają na koncie siedem studyjnych albumów. Trzy z nich uzyskały status Złotej Płyty, dwa kolejne pokryły się platyną. Laureaci wielu prestiżowych nagród, w tym dwóch Fryderyków (oba w kategorii Album Roku Rock), Nagrody Muzycznej Programu Trzeciego – „Mateusz” czy Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego. Ich ostatnia płyta, wydana na początku ubiegłego roku nosi tytuł „Wiedza o Społeczeństwie”. Na krążku sięgają do brzmień mogących kojarzyć się z muzyką rozrywkową lat osiemdziesiątych, które podane zostały jednak w charakterystyczny dla twórczości zespołu przetworzony sposób, nawiązujący do wielu gatunków muzycznych.

Lech Janerka

Wystąpił w:

2018

Lech Janerka

Muzyk rockowy, kompozytor, basista, autor tekstów. Na polskiej scenie rockowej pojawił się pod koniec lat 70-tych zakładając zespół Klaus Mitffoch, z którym nagrał legendarną płytę o tym samym tytule. Po odejściu z zespołu kontynuował działalności solową, wydając 12 albumów. Artysta pozostaje jedną z najbardziej szanowanych postaci w polskiej branży muzycznej, a na każdą jego płytę z niecierpliwością wyczekuje grono wiernych odbiorców.

Linia Nocna

Wystąpili w:

2018

Wystąpią w:

Linia Nocna

Duet elektroniczny, który tworzą Monika Mimi Wydrzyńska i Mikołaj Trybulec. Debiutowali w czerwcu 2017 roku singlem „Znikam na chwilę”, za który otrzymali nagrodę redakcji Chillizet w plebiscycie na „Chilloutowy utwór roku 2017”. Dziś klip do utworu ma ponad pół miliona odsłon na YouTubie. 16 marca 2018 roku na rynku pojawił się debiutancki album Linii Nocnej „Znikam na chwilę” (Wydawnictwo Agora) z gościnnym udziałem Kuby Sienkiewicza i Buslava. Patronat nad płytą objęli radio Chili Zet, Co Jest Grane24, CGM, JazzSoul.pl oraz Glamour.pl. Album był nominowany do nagrody Fryderyki 2019 w kategorii Album Roku elektronika. W kwietniu ich piosenka „9 mostów” z udziałem Otsochodzi ukazała się na składance Flirtini „Heartbreaks&Promises vol.4” – najważniejszej kompilacji z muzyką młodych polskich twórców (dziś utwór ma milion odsłon). Z kolei w czerwcu zespół zaskoczył fanów kolejnym, niepublikowanym wcześniej utworem „Zielone Żoli”, który trafił na playlisty m.in. Radia Eska i Radia Zet. Podczas sezonu wiosenno-letniego 2018 roku Linia Nocna wystąpiła m.in. na Spring Break Festival, Co Jest Grane 24 Festival i Local Warming Festival. Zwieńczeniem sezonu festiwalowego był dla nich występ na głównej scenie Kraków Live Festival.

MALEŃCZUK + rhythmsection

Wystąpili w:

2018

MALEŃCZUK + rhythmsection

To recital będący retrospekcją dotychczasowych dokonań artysty uzupełniony sekcją rytmiczną. Składa się z zestawu pieśni zarówno ulicznych,jak i późniejszych dokonań artysty, które zyskały mu olbrzymią sympatię i popularność wśród wyrobionej części publiczności. Bezpośredni kontakt z widownią i szczery, niezakłócony przekaz tekstu to kwintesencja artysty. TEN, o którym mówi się: „nie do podrobienia” – naturalny, dowcipny, bezkompromisowy komentator rzeczywistości! Nie zabraknie więc pieśni: „Ostatnia Nocka”, „Tango Libido”, „Sługi za szlugi”, „Synu” czy „Dawna Dziewczyno”. Skład MALEŃCZUK + rhythmsection to najnowsza odsłona sceniczna wokalisty, sekcja urozmaica i wzmacnia przekaz wykonywanych kompozycji. Oryginalny styl gry na gitarze i nieskażona Wolność Słowa to wyróżniki Maleńczuka.

Wystąpili w:

2018

Maleńczuk Waglewski – Koledzy

Artystyczne zderzenie dwóch dojrzałych i wyrazistych osobowości scenicznych, którego efektem była wspólna trasa koncertowa oraz album „Koledzy”. Ponad 12 lat po premierze tej płyty Wojciech Waglewski i Maciej Maleńczuk spotkają się na scenie Męskiego Grania, bo w końcu „kolega jest od tego i wypada czasem spotkać się z nim”. Wspólna historia obu artystów rozpoczęła się w połowie lat 90-tych gościnnymi występami Wojciecha Waglewskiego na koncertach i drugim albumie Homo Twist. Z kolei Maleńczuk pojawił się jako gość specjalny na koncercie „Voo Voo w Kamieniołomach” w Kazimierzu nad Wisłą. Nie mogło go też zabraknąć na płycie „Flota zjednoczonych sił – najlepsi śpiewają Voo Voo” (1997), gdzie wykonał utwór „Co robią moje nogi”. Obaj artyści brali też udział m.in. w koncercie „Nick Cave i przyjaciele” we Wrocławiu oraz w koncercie „Honor jest Wasz – Solidarni”, upamiętniającym rocznicę podpisania Porozumień sierpniowych z 1980 roku. Wreszcie w 2006 roku „Koledzy” ruszyli w trasę koncertową podsumowaną książką i płytą wydaną w maju 2007. Znalazło się na niej 17 utworów, oddających klimat wspólnych występów duetu charyzmatycznych artystów, wspomaganych w kilku utworach przez wirtuozów trąbki (Antoni „Ziut” Gralak) i harmonijki (Bartek Łęczycki). Znajdują się tam nowe aranżacje wcześniejszych utworów Maleńczuka i Waglewskiego (m.in. „Bo Bóg dokopie”, „Antoni Radwan”), bluesowe standardy (m.in. „Can’t Judge Book z repertuaru Willie’ego Dixona), szlagiery miejskiego folkloru („Bal na Gnojnej”, „Komu dzwonią”) oraz premierowe nagrania, w tym tytułowi „Koledzy”. Płyta zyskała status platynowej, a teledysk do singla promującego album, wyreżyserowany przez Yacha Paszkiewicza, dostał nominację do Fryderyka.

Marcelina

Wystąpiła w:

2018

Marcelina

Wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. W 2011 roku wydała debiutancki album studyjny „Marcelina”, który promowany był przez single „Tatku” oraz „Nie chcę już”. W 2012 roku otrzymała m.in. nominację do Fryderyków (w kategorii „Debiut roku”), a także nominację do Nagrody WARTO „Gazety Wyborczej”. W tym samym roku pojawiła się na płycie „June” obok takich artystów jak m.in. Katarzyna Nosowska, Aga Zaryan, Ania Dąbrowska, Mika Urbaniak czy Urszula Dudziak. Występowała na największych festiwalach w Polsce (na Open’er Festival, a także Orange Warsaw Festival, Coke Live Music Festival, Off Camera, Główna Scena Przystanku Woodstock) oraz koncertowała na świecie (Londyn, Paryż, Risoul, Les Sybelles, Mauritius, dwutygodniowa trasa po Japonii). Otrzymała nagrodę specjalną dla „Artysty w sieci” podczas Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. 8 października 2013 roku miała premierę druga autorska płyta Marceliny „Wschody Zachody”, utrzymana w klimacie alternatywnego popu. Na drugim oficjalnym singlu Marceliny „Karmelove” gościnnie zaśpiewał Piotr Rogucki. Utwór osiągnął ponad 18 milionów odtworzeń w serwisie YouTube. Trzeci album studyjny „Gonić burzę” ukazał się w październiku 2015, a 28 września 2018 roku odbyła się premiera czwartego, studyjnego albumu „Koniec wakacji”. Typowa dla Marceliny forma piosenki i melodyjność utworów została wzbogacona elektronicznymi brzmieniami charakterystycznymi dla producenta płyty, Kuby Karasia (The Dumplings). –„Nowy materiał to zupełnie nowy etap. Postanowiłam zaprosić do współpracy nowego producenta. Razem z Kubą i gitarzystą Kamilem Kryszakiem wyjechaliśmy w góry w okolice Szklarskiej Poręby i zamknęliśmy się na jakiś czas w domu z pięknym widokiem. Nagraliśmy tam w zasadzie całą płytę. Ten krok podyktowany był chęcią zaryzykowania i odejścia od schematu współpracy, do którego byłam przyzwyczajona”– mówi artystka.

Marcin Macuk

Marcin Macuk

Kompozytor, muzyk i producent współpracujący na stałe z zespołem HEY i Pogodno. Współtwórca ostatnich solowych płyt Nosowskiej („UniSexBlues”, „Osiecka”, „8”) oraz kompozytor muzyki do takich filmów jak„Chrzest”, „Moja Krew” czy „Demon”.Chętnie współpracuje przy projektach o zróżnicowanym spektrum gatunkowym – od Brodka Red Bull Bus, przez Polskie Legendy aż po MTV Unplugged. Przy Męskim Graniu pracował po raz pierwszy w 2012 roku, kiedy wspólnie z Katarzyną Nosowską stworzył utwór „Ognia!”.

Maria Peszek

Wystąpiła w:

2018

Maria Peszek

Jedna z najbardziej wyrazistych polskich artystek po dwóch latach wraca na scenę Męskiego Grania. Jej poprzedni, niezwykle energetyczny występ na warszawskim koncercie (sierpień 2017) na długo zapadł w pamięć fanów. W tym roku charyzmatyczna wokalistka znów szykuje coś wyjątkowego – na wszystkich swoich trzech koncertach zaprezentuje repertuar wybrany specjalnie na Męskie Granie. Maria Peszek to wokalistka, performerka, autorka tekstów, aktorka. Przez dziesięć lat aktywności aktorskiej grała u najważniejszych reżyserów teatralnych i filmowych, tworząc szereg wielokrotnie nagradzanych ról. Współpracowała między innymi z Jerzym Grzegorzewskim, Piotrem Łazarkiewiczem, Agnieszką Holland, Jerzym Stuhrem, Kazimierzem Kutzem i Krystianem Lupą. Od 2005 roku koncentruje się głównie na twórczości muzycznej, która okazała się jej prawdziwą pasją. Wydała cztery albumy solowe: „Miasto mania” (2005), „Maria Awaria” (2008), „Jezus Maria Peszek” (2012) i „Karabin” (2016). Każdy z nich wywoływał burzę i jednocześnie okazywał się artystycznym i komercyjnym sukcesem, stając się platynowym i podwójnie platynowym. Łącznie albumy sprzedały się w nakładzie ponad 250 tysięcy egzemplarzy i uczyniły z Marii Peszek jedną z najważniejszych postaci na polskiej scenie muzycznej. Określana jako „koncertowe zwierzę” artystka zagrała ponad 400 entuzjastycznie odebranych koncertów w Polsce i za granicą, na scenach klubowych oraz na najważniejszych polskich i europejskich festiwalach. Laureatka prestiżowych nagród między innymi: Paszportu Polityki, Fryderyków, Wdech Gazety Wyborczej i Fenomenu Przekroju. Przez pięć lat prowadziła w Radiu Roxy swój autorski program — Radio Maria. Autorka przejmujących i bezkompromisowych tekstów poruszających tematy religijności, polskości, tradycyjnych ról społecznych, niejednokrotnie wstrząsających polską opinią publiczną, Maria Peszek wywołuje skrajne emocje, jasno i otwarcie wyraża swoje poglądy i jest jedną z najbardziej charakterystycznych postaci w przestrzeni publicznej.

Marta Zalewska

Wystąpiła w:

2018

Marta Zalewska

Wokalistka, multiinstrumentalistka, kompozytorka, autorka tekstów i liderka zespołu, w którym śpiewa i gra na gitarze. Jesienią 2018 roku Marta została laureatką konkursu Czwórki Polskiego Radia: „Wydaj płytę z Będzie Głośno”. Dzięki wygranej, jeszcze w tym samym roku, nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia ukazał się jej debiutancki, autorski album – „Marta Zalewska”. Artystka od dziecka fascynuje się latami 60-tymi XX wieku i ruchem hipisowskim. Mimo że jej muzyczne zainteresowania są bardzo szerokie, na jej debiutanckim krążku wyraźnie słychać wpływ twórczości ulubionych artystów epoki dzieci-kwiatów, takich jak: Jimi Hendrix, Janis Joplin czy The Spencer Davis Group.

Mazolewski / Porter

Wystąpili w:

2018

Mazolewski / Porter

Wspólny album dwóch bezkompromisowych osobowości polskiej sceny ma szansę stać się jednym z najbardziej komentowanych wydarzeń sezonu. Z jednej strony John Porter, Anglik, który w latach 70-tych wybrał Polskę na swój dom, znalazł się w pierwszym składzie Maanamu, grał ballady Cohena z Maciejem Zembatym, nagrał kultowe płyty z zespołem Porter Band, solowe i w duecie z Anitą Lipnicką. Z drugiej strony Wojtek Mazolewski– człowiek, którego muzyka stanowi jeden z najlepszych polskich produktów eksportowych, niestrudzony propagator jazzu, grywający na całym świecie ze składami Pink Freud czy Wojtek Mazolewski Quintet. Muzyczne drogi obu artystów skrzyżowały się po raz pierwszy podczas nagrywania albumu Wojtka zatytułowanego „Chaos Pełen Idei”. Od pierwszej minuty sesji nagraniowej okazało się, że obaj artyści rozmawiają tym samym muzycznym językiem. Kolejne miesiące w trasie, próby i koncerty zaowocowały nowymi pomysłami na utwory. Ich wspólny album „Philosophia” ukazał się 24 maja, a promują go single „Don'tAsk Me Questions” i „Strangers”. Duet Mazolewski \ Porter to połączenie klasyki z nowoczesnością, rockowego pazura z jazzową wirtuozerią i bluesowym duchem, zamkniętych w formie świetnie skrojonych piosenek. Skład Mazolewski/Porter uzupełniają znakomici muzycy: Piotr „Rubens” Rubik (gitara) i Tomek „Harry” Wadowski (perkusja).

Mela Koteluk

Wystąpiła w:

2018

Mela Koteluk

Wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. Laureatka Fryderyków w kategoriach Debiut Roku, Artystka Roku, Album Roku Pop Alternatywny oraz wielu innych prestiżowych nagród. Do szerokiej publiczności trafiła za sprawą świetnie przyjętego albumu „Spadochron”, który ukazał się w 2012 roku, promowanego singlem „Melodia ulotna”. Drugi album – „Migracje”, wydany w 2014 ugruntował pozycję wokalistki, osiągając status podwójnie platynowej płyty i powtarzając tym samym sukces jej debiutanckiego krążka. Mela ma na swoim koncie setki koncertów w ramach festiwali i autorskich tras koncertowych, które wyróżniają się plastyczną formą i dopracowaną oprawą wizualną. Jesienią 2018 roku ukazała się trzecia płyta Meli Koteluk – „Migawka”. W marcu tego roku artystka została za ten Album uhonorowana nagrodą Fryderyk 2019 w kategorii Album Roku Pop Alternatywny. „Migawka” to organiczny album – dający oddech wtedy, gdy jesteśmy przebodźcowani nadmiarem informacji spływających do nas każdego dnia i co do których nie mamy pewności, że są w ogóle prawdziwe. Ten album, także poprzez tematy, jakie na nim poruszam i z którymi zmierzyłam się po swojemu, jest na pewno bardziej świadomy – mówi Mela Koteluk.

MĘSKIE GRANIE ORKIESTRA

Wystąpili w:

2018

Wystąpią w:

MĘSKIE GRANIE ORKIESTRA

Niepokorni i niepowtarzalni. Oryginalni i niekonwencjonalni. Artyści z krwi i kości. Mieszają style, łączą gatunki, szukają własnej drogi. Muzycy, którzy nie oglądają się na innych, lecz sami tworzą trendy.
Dowiedz się więcej.

Michał "FOX" Król

Michał "FOX" Król

Michał Król znany jako Fox to jeden z najbardziej utalentowanych producentów na polskiej scenie elektronicznej i alternatywnej.Na stałe współpracuje z Natalią Nykiel i Kayah, współpracował również z Marią Peszek oraz wyprodukował wydaną w ubiegłym roku solową płytę Katarzyny Nosowskiejpt. „Basta”. W roku 2010 wydał swój pierwszy producencki krążek „Fox Box”, doceniony przez krytykę. Potem zajął się oprawą muzyczną ostatniego albumu Marii Peszek „Jezus Maria Peszek”, co zostało zauważone i podkreślane w wielu recenzjach albumu, okrzykniętego przez licznych dziennikarzy najważniejszą polską płytą 2012 roku. Rok później ukazał drugi producencki album Foxa, zatytułowany po prostu „Fox”.Zawiera miejskie brzmienie wielkich metropolii, które nigdy nie zasypiają. Fox razem z zaproszonymi gośćmi przygotował zestaw tanecznych utworów będący świeżym spojrzeniem na muzykę najlepszych parkietów Polski i Europy. Do wspólnego imprezowania zapraszają także znakomici polscy wokaliści śpiewający w rytm foxowych beatów – Paulina Przybysz, Tomasz Organek, Natalia Lubrano, Bunio z Dick4Dick i Marsija z Loco Star. Koncerty Foxa są dawką znakomitej, klubowej, tanecznej energii.

Michał "Malina" Maliński

Michał "Malina" Maliński

Ukończył Akademię Muzyczna we Wrocławiu w klasie perkusji dr Dariusza Kaliszuka. Pochodzi z muzycznej rodziny, a perkusję upatrzył sobie już w wieku kilku lat. Laureat wielu nagród m.in. I nagroda w ogólnopolskim konkursie gry na zestawie perkusyjnym w Opolu, II nagroda na konkursie jazzowym JAZZ JUNIORS w Krakowie, wyróżnienie na międzynarodowym konkursie zespołów jazzowych w Getxo (Hiszpania 2012). Współpracuje z takimi artystami jak: NOSOWSKA, Grubson, Jarecki, kabaret Neo-Nówka. Muzyk odnajdujący się w wielu gatunkach muzycznych, zapraszany również do licznych projektów jazzowych czy teatralnych.

Mrozu

Wystąpił w:

2018

Mrozu

Po 10 latach od debiutu oraz po dwóch latach od przełomowej płyty „ZEW” Mrozu serwuje nam kolejną porcję muzyki. Iskrą do powstania piątego już albumu było ponowne połączenie sił kompozytorsko–producenckich z Dryskullem. Rok spotkań w domowych studiach zamienił się w podróż przez euforię, nostalgię, metafizykę, aż po szorstką prozę życia. Cała ta rezonująca energia wybrzmiała w dźwiękach ich wspólnych fascynacji rock&rollem, soulem czy bluesem. Marcin Bors pomógł zespolić świat korzeni ze światem współczesnych nagrań, przyprawiając utwory szczyptą swojego producenckiego pieprzu, nie tylko w warstwie gitarowej. Parę numerów łobuzerską liryką wsparł Ras (Rasmentalism), tworząc kolejny wymiar tej muzycznej opowieści. Poprzednie produkcje pochodzącego z Wrocławia artysty uzyskały status Złotej Płyty („ZEW”) oraz Platynowej Płyty („Rollercoaster”). „AURA” kontynuuje myśl, dzięki której narodził się „ZEW”, wynosząc ją na jeszcze wyższy poziom energetyczny. Zamieszczony na nowym albumie artysty utwór „Napad” zdążył już podbić listy przebojów. – Pisanie muzyki pod film to niezłe wyzwanie, jakiego zawsze chciałem się podjąć. Kiedy przeczytałem scenariusz oraz zobaczyłem obsadę „Na bank się uda" to udać się musiało. Był to bardzo inspirujący impuls, który szybko stworzył projekcję w mojej głowie. Razem z Rasem mieliśmy nie lada frajdę siedząc nad tekstem, w którymmyślę, że udało nam się oddać ducha fabuły, a muzyczna warstwa bujającego „ghetto soulu” jeszcze to podkreśliła. Tym bardziej cieszę się, że kawałek „Napad” znalazł się również na mojej nowej płycie pt. „AURA”– mówi artysta.

Natalia Przybysz

Wystąpiła w:

2018

Natalia Przybysz

Wokalistka i autorka tekstów, jedna z najbardziej wyrazistych osobowości muzycznych. Pojawiła się na rynku w 2001 roku, kiedy to wraz z siostrą Pauliną Przybysz, Markiem Piotrowskim oraz Bartkiem Królikiem powołali do życia zespół Sistars, wnosząc powiew świeżego powietrza na polską scenę. Ich soulowo-hiphopowwe utwory szybko podbiły listy przebojów. Wraz z grupą nagrała dwa albumy studyjne, które na stałe wpisały się w historię polskiej muzyki – „Siła Sióstr” z 2003 roku oraz „A.E.I.O.U.” z 2005 roku. Po rozwiązaniu zespołu Natalia skupiła się na solowej karierze i poszukiwaniach własnej artystycznej drogi. W sierpniu 2011 roku Natalia zagrała przed Erykah Badu na koncercie w Warszawie. Latem 2012 roku nagrała płytę z okazji 50-lecia debiutu artystycznego Janis Joplin. Projekt został bardzo dobrze przyjęty zarówno przez publiczność, jak i krytyków. Według redaktorów internetowego portalu Jazzsoul Tour premiera „Kozmic Blues” była jednym z najważniejszych wydarzeń muzycznych roku. Uznanie krytyków i duża frekwencja publiczności na jej koncertach przyczyniły się do wydania albumu „Kozmic Blues; Tribute to Janis Joplin” w czerwcu następnego roku. Album okazał się inspiracją do powstania płyty „Prąd”, która osiągnęła status platyny (30 000 sprzedanych egzemplarzy). W 2015 roku Natalia otrzymała nagrodę Fryderyka w dwóch kategoriach – Album Roku za „Prąd” oraz Singiel Roku dla„Miód”. 9 maja odbyła się premiera singla „Światło nocne”zapowiadającego kolejny album Natalii Przybysz o tym samym tytule – premiera płyty odbyła się 1 września 2017 roku. W 2018 roku Natalia otrzymała za tę płytę nagrodę Fryderyka w kategorii Album Roku Pop. Z całą pewnością można powiedzieć, że to nie koniec muzycznych poszukiwań Natalii Przybysz i artystka jeszcze nie raz zaskoczy publiczność i krytyków muzycznych.

Nietrzask

Wystąpili w:

2018

Nietrzask

Nietrzask - powstał w Toruniu w 2014 roku. Muzykę zespołu kształtuje szeroki wachlarz inspiracji, od Boba Dylana po Beastie Boys. Amerykańskie wpływy nie przeszkadzają jednak muzykom w poruszaniu lokalnej tematyki. Ich debiutancki album – „Piątek wieczór w średniej wielkości mieście” opowiada o emigracji zarobkowej, knajpianych romansach i popularnym dyskoncie, a całość spaja charakterystyczne poczucie humoru i autoironia. Ostatni singiel to zapowiedź drugiej płyty i zwrot w stronę brudnego, punkowego grania. W skład zespołu wchodzą – Andrzej Kilanowski (teksty, wokal, gitara), Mikołaj Niezgoda (gitara), Grzegorz Bojanowski (bas), Łukasz Trzaska (perkusja) oraz gościnnie Robert Przybyła (gitara elektryczna).

NOSOWSKA

Wystąpiła w:

2018

NOSOWSKA

Trudno przedstawić Katarzynę Nosowską w kilku zdaniach, bo to artystka, która musi wynajmować sporych rozmiarów magazyn, by pomieścić wszystkie statuetki i dyplomy dla najlepszej polskiej wokalistki i autorki tekstów. Jak to możliwe, że tak skromna, unikająca tłumów dziewczyna zdominowała naszą scenę? Odpowiedź jest prosta: talent i pracowitość. Gdy Hey ma wolne, Nosowska solo – choć zawsze ze znakomitymi partnerami, penetruje krainy, w które z macierzystym zespołem się nie zapuszcza. Od roku bardzo aktywnie działa też na Instagramie, gdzie prowadzi treningi fatness i przybierając śmieszną gębę, mówi o życiu, show-biznesie, celebrytach, współczesnych snobizmach, fobiach i modach. Prosto, zwięźle, szczerze, błyskotliwie i dowcipnie. Cykl filmików „A ja żem jej powiedziała...” stał się inspiracją do książki o tym samym tytule, bestsellera roku 2018. Na polu muzycznym Nosowska również nie próżnuje. Jesienią 2018 ukazał się jej kolejny solowy album BASTA, który szybko pokryty złotem. Za stronę muzyczną i produkcję odpowiada Michał FOX Król, którego mocnymi beatami tętni ten krążek. To zbiór 11 bardzo osobistych w warstwie tekstowej utworów, jak sama Nosowska mówi– „to najważniejsza płyta”. Nowy materiał można było usłyszeć na żywo podczas jesienno-zimowych tras koncertowych „NOSOWSKA na tłusto i BASTA”. Na plenerowe wiosenne i letnie koncerty przygotowano zupełnie nową oprawę wizualną. Jesienią 2019 publiczność w kilkunastu miastach zapraszamy na coś zupełnie nowego – „Zmalowane Wrota”–to nie będzie typowy one man show, to nie będzie monodram, to nie będzie koncert, to nie będzie kabaret, to nie będzie stand-up… To będzie „sit down” – pierwsze takie wydarzenie w Polsce!

O.S.T.R.

Wystąpił w:

2018

O.S.T.R.

Adam Ostrowski – muzyk, producent, instrumentalista, raper. Jeden z najbardziej pracowitych i utalentowanych artystów w Polsce. Od 20 lat konsekwentnie podąża w raz obranym kierunku artystycznym. Na scenie hip-hopowej w kraju osiągnął właściwie wszystko. Autor 21 autorskich albumów muzycznych. Posiadacz ośmiu platynowych i sześciu złotych płyt, w tym dwóch podwójnie i jednej potrójnie platynowej. Pięciokrotny laureat Fryderyka,laureat nagrody Bestseller Empiku 2016 oraz nagrody kulturalnej Onetu O!Lśnienia 2016 w kategorii muzyka popularna. Od zawsze w nieprzerwanej trasie koncertowej. Jeden z pionierów w wykorzystaniu zespołu instrumentalistów w czasie koncertów hip-hopowych w Polsce. Jego płyty wielokrotnie debiutowały na pierwszym miejscu zestawienia sprzedaży OLIS. Doceniony przez Czesława Niemena, współpracował z Michałem Urbaniakiem i Januszem Grzywaczem (zespół Laboratorium). Razem z Kasią Nosowską był dyrektorem artystycznym trasy Męskie Granie 2013, a w 2016 był jednym z liderów Męskie Granie Orkiestra. W ramach prestiżowego cyklu Made In Polska dał dla TVP Kultura niezwykły, wspaniale wyprodukowany koncert. Marka MTV wybrała O.S.T.R. na pierwszego polskiego artystę, którego akustyczny koncert przywróci polskim widzom format „Unplugged” po 7 latach przerwy. Lubiany i doceniany za granicą, współpracował z muzykami z amerykańskiej, brytyjskiej i holenderskiej sceny hiphopowej. Absolwent łódzkiej Akademii Muzycznej w klasie skrzypiec, pomysłowo wykorzystuje przyswojoną wiedzę klasyczną w kompozycjach opartych na czarnej muzyce miejskiej. O.S.T.R. pochodzi z muzycznej rodziny, urodził się i wychował w Łodzi. Od miasta tego otrzymał w 2017 roku tytuł Honorowego Obywatela oraz Odznaczenie Zasłużony dla Miasta Łodzi. Od 2001 roku związany z wytwórnią Asfalt Records. Ostatni studyjny album to wydany 22 lutego 2019 roku„Instrukcja obsługi świrów” promowany singlami „Chevy Impala”, „Eden” i „Monochrom” (gościnnie Green).

Wystąpili w:

2018

Orkiestra Orkiestr

Męskie Granie od dziesięciu lat promuje najlepszą polską muzykę. Przez ostatnią dekadę w projekcie wzięło udział wielu niezwykle utalentowanych artystów, a nagrane na potrzeby trasy single zdobywały wysokie miejsca na listach przebojów. Specjalnie na dziesięciolecie Męskiego Grania stworzona została supergrupa – ORKIESTRA ORKIESTR, która zagra w Warszawie i Żywcu. W zespole wystąpią artyści znani z singli promujących trasę – poza ujawnionymi wcześniej Nosowską, Igo, Organkiem i Zalewskim zobaczymy Smolika, Abradaba, Brodkę, Fisza, Korteza (Warszawa), Lecha Janerkę, Marka Dyjaka, Macieja Maleńczuka, Melę Koteluk, O.S.T.R, Piotra Roguckiego, Spiętego (Warszawa) i Wojciecha Waglewskiego. Artyści wykonają wszystkie dotychczasowe single promujące trasę, w tym m.in. „Kobiety nam wybaczą”, „Elektryczny”, „Wataha”, czy tegoroczny hymn Męskiego Grania – „Sobie i Wam”.

Pablopavo i Ludziki

Wystąpili w:

2018

Pablopavo i Ludziki

Pablopavo, czyli Paweł Sołtys urodził się w marcu 1978 roku. W roku 1993 założył z kolegami pierwszy zespół. Grał i śpiewał w zespołach: Saduba, Magara, Sedativa i Vavamuffin. Współtworzył również sound systemy: Zjednoczenie (istniejący do dziś) i Ba-lan. W 2009 roku na rynku pojawił się debiutancki krążek formacji Pablopavo i Ludziki zatytułowany "Telehon". Płyta zebrała niezłe recenzje i, co ważniejsze, sporo słuchaczy. Z dobrym przyjęciem spotkały się też kolejne wydawnictwa grupy - “10 piosenek” (2011), “POLOR” (2014) i “Ladinola” (2017). Równolegle Pablopavo nagrywał m.in. album “Głodne kawałki” (w duecie z producentem Praczasem), mocno akustyczną i surową w brzmieniu solową płytę “TYLKO” oraz album “WIR” sygnowany jako trio Pablopavo/Iwanek/Praczas, który był zaskoczeniem dla słuchaczy. Sam artysta powiedział, że jest to zarazem najbardziej eksperymentalna i najbardziej popowa płyta w jego dorobku. Wyjątkowo intensywny twórczo był rok 2014, zwieńczony przyznaniem Pablopavo Paszportu Polityki w kategorii "Muzyka Popularna". Do tej nagrody był również nominowany w 2017 roku, ale już w kategorii “Literatura”, za zbiór opowiadań “Mirkotyki”. Wydany w październiku 2018 album "MARGINAL" to najnowsza płyta Pablopavo i Ludzików. Jest to album dyskotekowy, choć nie ma pewności czy istnieją odpowiednie dyskoteki, w których można by ją zagrać. Jeśli nie, słuchacze będą musieli sobie taką dyskotekę wyobrazić, albo zbudować. Na płycie znajduje się 13 piosenek o różnym natężeniu disco, skomponowanych przez Ludziki, z tekstami Pablopavo (choć są dwa wyjątki). - Staraliśmy się działać wedle zasady, że nie wolno pozostawiać tak poważnej rzeczy jak muzyka taneczna ludziom bez wyobraźni i iskry szaleństwa - mówią o płycie sami artyści.

panGenerator

panGenerator

panGenerator to grupa zajmująca się projektowaniem i sztuką nowych mediów, założona w 2010 przez Piotra Barszczewskiego, Krzysztofa Cybulskiego, Krzysztofa Golińskiego i Jakuba Koźniewskiego. Projekty tworzone w ramach grupy, integrują nowoczesne media cyfrowe z niebanalnymi formami przestrzennymi i angażującą interakcją - łącząc ze sobą światy bitów i atomów. Prace panGeneratora prezentowane były na całym świecie, min. w Melbourne, Pekinie, Atlancie, Tel Avivie, Barcelonie, Wiedniu, na najważniejszych festiwalach designu i sztuki, takich jak Ars Electronica, Warszaska Jesień, WRO Media Art Biennale, Łódź Design, Milan Design Week, Dutch Desing Week, SXSW i wiele innych. W 2018 grupa otrzymała prestiżowe “Paszporty Polityki” w kategorii Kultura Cyfrowa.

Panieneczki

Wystąpili w:

2018

Panieneczki

Pochodzące z Bydgoszczy neofolkowe Panieneczki od kilku lat pasjonuje historia ziemi kujawskiej. Szeroko pojęte sprawy damsko-męskie oraz zamążpójście, będące głównym tematem zainteresowań niegdysiejszych Kujawianek stały się motywem przewodnim ich debiutanckiej EPki. To także historie o dojrzewaniu i kobiecości. Wszystkie lub prawie wszystkie utwory zamieszczone na płycie są oryginalnymi melodiami ludowymi „popsutymi” przez Panieneczki – Łukasza Damrycha i Roberta Szydło. Panieneczki występowały na największych polskich festiwalach, m.in. Open’er Festival, OFF Festival czy Enea Spring Break. Brały też udział w trasie koncertowej Korteza, jako gość specjalny.

Piotr Pawlak

Piotr Pawlak

Gitarzysta i producent związany z trójmiejską sceną muzyczną. Debiutował pod koniec lat 80-tych w zespole Bielizna. Razem z Tymonem Tymańskim i Jackiem Olterem współtworzył zespół Kury i ich legendarny, nagrodzony Fryderykiem album P.O.L.O.V.I.R.U.S. Współpracował z Mazzollem w formacji Arhythmic Memory. Od 1996 grał w zespole Łoskot. Współpracuje z Olo Walickim w ramach projektu Kaszebe oraz Antonim Gralakiem w YeShe. Ma na koncie wiele interesujących kolaboracji, udział w projekcie Cobra Johna Zorna czy duet z Mają Ratkje. Pomysłodawca i współproducent projektu Olter, w którym wzięło udział 50 polskich artystów związanych z muzyką alternatywną. Komponuje muzykę do teatru, filmu, baletu oraz widowisk multimedialnych. Producent kilkudziesięciu płyt różnych wykonawców,między innymi: Ścianka, Kury, Łoskot, Kobiety, Tymon & Transistors, Pink Freud, Oczi Cziorne, Made in Poland. Aktualnie gra w reaktywowanym Łoskocie oraz w zespole Rito, z którym nagrał płytę łączącą elementy noise, trans i muzyki rytualnej. Prowadzi regularne warsztaty muzyczne z osobami niepełnosprawnymi. W Męskim Graniu bierze udział po raz trzeci. Po koncercie jako zespół Kury oraz udziale w projekcie Ciechowski 2.0 przyszedł czas na MGO.

RALPH KAMINSKI

Wystąpił w:

2018

RALPH KAMINSKI

Po świetnie przyjętym debiucie „m o r z e” czas zmienić kierunek i rozpocząć nowy rozdział. Ralph wraz z My Best Band In The World ponownie porwą publiczność na pokład, ale tym razem statek będzie kosmiczny.

RAT KRU

Wystąpił w:

2018

RAT KRU

RAT KRU to zagubione ogniwo polskiej elektroniki, zdystansowane spojrzenie na obowiązujące trendy, dziki taniec na granicy sztuki i kiczu. Duet tworzą: Papa Musta odpowiedzialny za warstwę liryczno–wokalną i Rat One za sferę muzyczną. W trzyletnim okresie działalności zagrali kilkadziesiąt koncertów między innymi w Polsce, UK, Estonii (Tallin Music Week) i Chorwacji (Seasplash Festival). Uczestniczą w projekcie MY NAME IS NEW, którego inicjatorem jest wytwórnia KAYAX, mającym na celu wsparcie dla nowych zespołów i artystów.

Rebeka

Wystąpili w:

2018

Rebeka

Charyzma sceniczna, głos Iwony i dopracowane produkcje Bartosza to znaki rozpoznawcze Rebeki. Duet tworzony przez Iwonę Skwarek i Bartosza Szczęsnego wydał w lutym swój trzeci album „Post Dreams”. Zwykle pierwszoplanową rolę grają w zespole analogowe syntezatory. Jednakże na tym albumie muzycy postanowili iść o krok dalej i na płycie pojawiły się klasyczne instrumenty, takie jak smyczki czy trąbka. Płyta zawiera w sobie pełną amplitudę emocji. Z jednej strony zatapiamy się w delikatnie utkanych ornamentach, by za chwilę dać się porwać fali ryczących zimnofalowych gitar. Duet trzeba zobaczyć na żywo, gdyż na scenie dają z siebie wszystko. Zagrali ponad 400 koncertów w Polsce i za granicą. Występowali na dużych polskich festiwalach (m.in. Open'er, Burn Selector, Free Form Festival), a także na kilku festiwalach we Francji i Niemczech. Na koncie mają trzy płyty długogrające, z czego debiutancka „Hellada” zdobyła tytuł polskiej płyty roku w rankingu „Gazety Wyborczej”. Rebeka powstała w 2008 roku z inicjatywy Iwony, kompozytorki i autorki tekstów, do której w 2010 roku dołączył producent Bartosz Szczęsny. W tym składzie grają do dziś, ale w trasę promującą „Post Dreams” wyruszają jako trio.

Robert Cichy

Wystąpił w:

2018

Robert Cichy

Gitarzysta, wokalista, kompozytor i producent, który do tej pory udzielił się na ponad 50 płytach polskich artystów. Lider zespołów Chilli oraz June. W lutym 2018 roku wydał swoją pierwszą autorską płytę – „SMACK”, która otrzymała nagrodę Fryderyków w kategorii Album Roku Blues, Country. Krążek, który utrzymany jest w klimacie amerykańskiego południa z elementami mocnego hip-hop'owego bitu i energetycznym brzmieniem gitar, zyskał bardzo dobre opinie wśród recenzentów, a Cichy nazwany został muzycznym szaleńcem, umiejętnie mieszającym i spajającym różne style muzyczne. Teksty i muzyka na wydawnictwie są autorstwa Cichego, który nagrał także wszystkie instrumenty i wyprodukował cały album.

Runforrest

Wystąpili w:

2018

Runforrest

Każdy jego koncert spotyka się z niesamowicie pozytywnym odbiorem. Ma za sobą bardzo udane występy podczas OFF Festivalu, Enea Spring Break, Opole Songwriters Festival oraz Czad Festiwalu. Występował między innymi przed Kortezem, Benem Caplanem, czy Public Service Broadcasting. 10 listopada 2017 roku ukazał się jego debiutancki minialbum. Materiał wielokrotnie gościł na antenie Radiowej Trójki, a sam Piotr Stelmach określił go mianem jednego z najciekawszych polskich wydawnictw końcówki 2017 roku. Wiosną 2019 artysta planuje premierę nowego wydawnictwa.

Skalpel

Wystąpili w:

2018

Skalpel

Duet Skalpel to dzisiaj już klasyka europejskiego nu jazzu. Na pierwszych dwóch albumach, „Skalpel” i „Konfusion”, wydanych przez wytwórnię Ninja Tune, Marcin Cichy i Igor Pudło przełożyli na język współczesnej elektroniki brzmienie i klimat polskiego jazzu z lat 60-tych i 70-tych, tworząc muzykę o wyrafinowanej strukturze i dużym ładunku emocjonalnym. Doceniony przez krytykę i melomanów Skalpel miał okazję prezentować swoją twórczość zarówno publiczności klubowej (międzynarodowa trasa NinjaTune ZEN TV), jak i podczas festiwali (Sacrum Profanum, OFF Festival, Tauron Nowa Muzyka, Audioriver). Zespół nie tylko zdobył Paszport Polityki, ale też przygotowywał oprawę muzyczną na galę 20-lecia tej prestiżowej nagrody. Kiedy w 2014 roku Skalpel powrócił z nową płytą „Transit”, stanowiła ona przejście od muzyki tworzonej z sampli w stronę programowania i grania na instrumentach wirtualnych. Ta podróż ma aktualnie swój dalszy ciąg dzięki niespodziewanemu spotkaniu z aranżerem Patrykiem Piłasiewiczem. Patryk przedstawił pomysł na to, jak muzykę znaną z płyt Skalpela rozpisać na kilkunastoosobowy jazzowy big band. We współpracy z Marcinem i Igorem opracował partytury kilkunastu skalpelowych utworów. Skalpel Big Band dopisał kolejny rozdział historii polskiego jazzu, odnosząc sukces na OFF Festiwalu 2018 oraz grając na początku 2019 entuzjastycznie przyjętą trasę po Polsce. To wyjątkowy projekt, gdzie rozmach łączy się z precyzją brzmienia, gdzie każdy dźwięk ma swoje miejsce i przestrzeń.

SMOLIK

SMOLIK

Jeden z najbardziej uznanych producentów muzycznych w Polsce, który oprócz produkcji utworów i albumów dla wielu artystów wydaje swoje autorskie płyty. Muzyka Smolika to połączenie subtelnej elektroniki z bardzo przestrzennymi, akustycznymi brzmieniami. Smolik z wielkimi sukcesami produkuje też muzykę do filmów, spektakli teatralnych i telewizyjnych. Jest również autorem muzyki do wielu kampanii i filmów reklamowych. Nazwisko Smolika jest niezmiennie od kilku lat marką nierozerwalnie kojarzącą się nie tylko z muzyką, ale również z dobrym gustem, najświeższymi trendami i nowoczesną elegancją. Potwierdzają to nagrody, jakie otrzymał w ostatnich latach: m.in. Paszport Polityki, Fryderyki za produkcję roku 2006 i 2009 oraz dla najlepszego kompozytora 2003 i 2006, trzykrotna nominacja do nagrody MTV European Music Aword, Kreatura 2008 za wkład w muzykę reklamową.Ostatnie projekty, za które odpowiada Smolik to m.in. koncertowy album MIUOSH|SMOLIK|NOSPR, album HISTORIE nagrany przy współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego, EP Queen Of Hearts oraz album SMOLIK // KEV FOX, który stworzył wspólnie z brytyjskim songwriterem KEVEM FOXEM, za który artyści odebrali Fryderyka 2016. Smolik z Męskim Graniem jest związany w zasadzie od samego początku.W roku 2013 stworzył SMALL SYNTH ORCHESTRA, dając podwaliny pod MĘSKIE GRANIE ORKIESTRA.Poprowadził ją w kolejnych latach (2014 i 2015), będąc jednocześnie kierownikiem artystycznym i kompozytorem dwóch hymnów MGO, czyli „Elektrycznego” oraz „Armat”.

Sokół + Goście

Wystąpił w:

2018

Wystąpi w:

Sokół + Goście

Wojtek Sokół to jeden z najprężniej działających artystów na polskiej scenie rapowej, na której jest aktywny już od 20 lat. Pierwsze formacje, które współtworzył już pod koniec lat dziewięćdziesiątych – TPWC, ZIP Skład i WWO – oraz ich ówczesne produkcje raz na zawsze określiły kanon polskiego hip-hopu. Dla Sokoła nie istnieją zamknięte ramy gatunkowe. Jest eksperymentatorem, który wiersze Różewicza czy Wyspiańskiego interpretuje z taką samą wrażliwością i celnością co uliczne historie z mrocznych obszarów wielkiego miasta. Raz refleksja i introspekcja, raz wciągająca fabularna narracja – niezależnie od przyjętej formuły, Sokół artystycznie wymyka się jakiejkolwiek oczywistości. Mocny język jego tekstów zawsze miesza się z rozległymi inspiracjami i bogactwem anegdot. W lutym ukazał się jego pierwszy w pełni autorski album zatytułowany „Wojtek Sokół”. Liryczna pomysłowość i nieprzewidywalna narracja Sokoła w połączeniu z różnorodną stylistyką producentów, których artysta zaprosił do współpracy przy płycie to coś, na co warto było czekać tak długo. Premierowy materiał to także pierwszoligowi goście, którzy stanowią przekrój współczesnej muzyki rozrywkowej, alternatywnej oraz przede wszystkim hip-hopowej. Płyta uzyskała status złotej jeszcze w czasie preorderu (bez ujawniania żadnego z utworów), a już niespełna miesiąc po premierze wydawnictwo pokryło się platyną.

SORRY BOYS

Wystąpią w:

SORRY BOYS

Zespół powstał w Warszawie z inicjatywy Tomasza Dąbrowskiego i Piotra Blaka, do których dołączyła charyzmatyczna wokalistka Bela Komoszyńska. Ich debiutancka płyta „Hard Working Classes” ukazała się jesienią 2010 roku i zebrała znakomite recenzje.

Kolejne wydawnictwo SORRY BOYS „Vulcano”, wydane zostało trzy lata później i zostało uznane za jeden z najlepszych polskich albumów 2013. Płyta ugruntowała pozycję zespołu jako nowatorskiego i niebojącego się sięgać po nieoczywiste rozwiązania muzyczne.

W roku 2016 muzycy zaprezentowali najnowszy album „Roma”, napisany w połowie po polsku i angielsku, który ponownie znalazł się w większości najważniejszych podsumowań najlepszych płyt, m.in. Gazety Wyborczej, która napisała: „To jeden z tych zespołów, który tchnął nowe życie w polski pop, który szturmem wziął sceny klubowe i festiwalowe. lch ostatni album "Roma" to majstersztyk.” Wydawnictwo przyniosło zespołowi nominację do Fryderyka 2017 w kategorii „Album Roku - Muzyka Alternatywna” i przysporzyło wielu nowych fanów, a singiel „Zwyczajne Cuda” dotarł do pierwszej dziesiątki Listy Przebojów Trójki.

SORRY BOYS intensywnie koncertują grając trasy klubowe i goszcząc na najważniejszych festiwalach muzycznych w Polsce. Grupa pojawiła się także na zagranicznych imprezach. Szczególne uznanie zdobyła podczas jednego z najważniejszych festiwali „The Great Escape” w brytyjskim Brighton. W tym roku SORRY BOYS pojawią się na scenie głównej festiwalu Open’er oraz wezmą udział w koncertach Męskiego Grania.

Bela Komoszyńska:
„Działanie jest zaprzeczeniem stagnacji, rozwój – synonimem życia. Żeby mieć coś nowego, ciekawego do powiedzenia innym, coś się musi przecież wydarzyć w nas samych. Ważne są też bodźce zewnętrzne. Wtedy, gdy zdajemy sobie sprawę, że coś nowego nie zachodzi tylko w naszych głowach, ale jest odczuwalne też przez innych ludzi.” (źródło: uwlonijmuzyke.pl)

Skład zespołu:
Bela Komoszyńska – wokal, instrumenty klawiszowe
Tomasz Dąbrowski – gitara
Piotr Blak – gitara, instrumenty klawiszowe
Maciej Gołyźniak - perkusja

Sosnowski

Wystąpi w:

Sosnowski

Sosnowski, one man band, songwriter i doświadczony gitarzysta, znany z charakterystycznego, zachrypniętego głosu. Jego utwory, jak „Where Do We Go”, „Głową w dół”, czy „Gniew”, nie tylko podbiły serca wielu słuchaczy, ale także zdobyły uznanie znanych dziennikarzy muzycznych. –„Moje piosenki to lek na wszystko z czym sobie w życiu nie radzę. Czasem chce się coś po prostu wykrzyczeć. Niezależnie od tego, czy to ból, czy radość”– mówi o swojej twórczości. Nagrodzony m.in. Offensywną „Szczotą” radiowej Trójki za pozamiatanie muzycznej sceny w 2018 roku, znalazł się też na tegorocznej składance „Zapraszamy do Trójki”, skomponowanej przez Piotra Metza z utworów najczęściej granych na antenie w minionym roku. Biorąc pod uwagę, że swoją debiutancką płytę wydał sam, nagrywając ją w całości na zapleczu pewnego warszawskiego sklepu dla gitarzystów (na sprzęcie, który mieścił się w jednej torbie podróżnej) można uznać, że nieźle namieszał. W tym sezonie jest obecny m.in. na takich wydarzeniach jak festiwal Enea Spring Break, ZEW się budzi Festiwal, Suwałki Blues Festival, Polish Blues Challange czy Blues Maraton. Na Męskim Graniu po raz pierwszy zagra w towarzystwie dużego zespołu, prezentując premierowo swój nowy singiel, zapowiadający drugi krążek artysty.

Spięty

Spięty

Spięty – związany z zespołem LAO CHE. Autor tekstów i współautor muzyki na albumach m.in: „Powstanie Warszawskie”, „Gospel”, „Dzieciom”, czy ostatniej „Wiedza o Społeczeństwie”. Ma także w dorobku solową płytę „Antyszanty”. Artysta wystąpi w składzie Orkiestra Orkiestr na koncercie w Warszawie.

Syny

Wystąpili w:

2018

Syny

Syny to duet utworzony przez producenta 1988 oraz rapera i producenta Roberta Piernikowskiego. Zadebiutowali w 2015 roku wydaną w wytwórni Latarnia Records płytą „Orient”, która wywołała wśród słuchaczy wiele emocji. „Nie zorientujesz się – będzie źle”– uprzedza w tytułowym numerze debiutanckiej płyty Piernikowski. Utwór jest jednocześnie kluczem do poznania synoskiej Filozofii Orientu. Cała płyta pełna jest ukrytych znaczeń i follow-upów, odkrywanych z każdym kolejnym odsłuchem. Poznajemy m.in. postać zafrapowanego Smutnego Syna, czy też utwory traktujące o nieporadności, drobnych porażkach, frustracjach, rodzinie oraz rapie. „Orient” kończy się katastroficznym utworem „Świnoujście”, którego tłem jest tragedia zatonięcia statku „Heweliusz”. Kontynuacją Filozofii Orientu jest drugi album Synów. Wydana w 2018 roku płyta „Sen” to jednocześnie czwarta część Synoskiej Sagi, którą poprzedzają dwa solowe wydawnictwa członków duetu: Piernikowski – „No Fun” oraz 1988 – „Gruda”. Płytę otwiera „Nag Champa”, czyli krótka przypowieść o „przejściu na drugą stronę” znana w popkulturze z takich dzieł, jak choćby „Niekończąca się opowieść” Wolfganga Petersena. Utwór ten jest swego rodzaju bramą do świata synoskiej baśni, którą odkrywamy podczas odsłuchu albumu „Sen”. To jakby zbiór opowieści o przyjaźni, miłości, nienawiści, tęsknocie, przeciwnościach losu, przygodach i medytacji świata, gdzie proste losy bohaterów stają się lirycznymi mitami. Syny stawiają na klimat. Ich twórczość to zjawisko emocjonalne, czego dowodem są wyjątkowe, spowite specyficzną synoską aurą koncerty. Od momentu debiutu Syny nieustannie szerzą swoją filozofię, występując m.in. na festiwalach Nowa Muzyka, Unsound, Off Festival, Up To Date, Colours of Ostrava, Fusion Festival, BoilerRoom oraz wielu innych, zdobywając sporą rzeszę wiernych fanów, których nazywają Delegatami Orientu.

Terrific Sunday

Wystąpił w:

2018

Terrific Sunday

Pochodzący z Poznania zespół indie rockowy. Na koncie mają występy na wielu ważnych festiwalach, w tym: Main Stage na Open'er Festival, Orange Warsaw Festival, Jarocin Festiwal, Behind The Trees. Mieli przyjemność zagrać u boku takich artystów jak: Nothing But Thieves, Artur Rojek, Hey, Muchy czy Happysad. Ponadto zespół wygrał konkurs Skoda Auto Muzyka, dzięki któremu zagrał w koncertowymstudiu Programu III Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Terrific Sunday tworząc swój materiał inspirują się szeroko pojętą muzyką niezależną. Wypadkową doświadczeń i inspiracji chłopaków są dwie EP-ki: Terrific Sunday EP oraz Tonight EP, wydane własnym sumptem. Nad ich produkcją czuwał wokalista zespołu – Piotr Kołodyński. Dzięki nim na polskim rynku muzycznym grupa funkcjonuje jako silny głos muzyki alternatywnej. Wydawnictwa zostały świetnie przyjęte zarówno przez fanów, jak i przez krytykę. Zostali wyróżnieni przez Bretta Morgena, reżysera „Cobain: Montage of Heck”, podczas Krakow Film Festival 2015. Pierwszym krokiem do profesjonalnej kariery był kontrakt podpisany z Sony Music Poland. W 2015 roku ukazał się debiutancki singiel zatytułowany „Bombs Away”, do którego teledysk kręcony był w Barcelonie. Produkcją pierwszej płyty poznaniaków zajął się Marcin Bors– jeden z najbardziej rozchwytywanych i utalentowanych polskich producentów. Zespół dostał nominację do Fryderyków w kategorii „Fonograficzny Debiut Roku” za album „Strangers, Lovers”. W 2017 roku kwartet wydał pierwszy singiel w języku polskim pt. „Bałtyk”, który został doceniony przez krytyków. W klipie do singla w roli głównej wystąpił Tomek Goehs, perkusista zespołu Kult. W kwietniu premierę miał nowy singiel – „Amok”, zapowiadający planowaną na jesień drugą płytę zespołu.

Tęskno

Wystąpili w:

2018

Tęskno

„Takiego debiutu w Polsce nie było już dawno”, „Jedno z największych objawień na współczesnej polskiej scenie”, „Ekscytujący poemat kobiecej wrażliwości”, „Polska Płyta Roku”– to niektóre z tytułów, jakie pojawiły się w mediach po pierwszej, wydanej w ubiegłym roku, płycie Tęskno. Zespół ma za sobą niezwykle udane 12 miesięcy. Środki na debiutancki album zebrał poprzez crowdfunding, a wydał go nakładem PIAS Poland. Do tego doszły zaproszenia na festiwale, takie jak Open’er Festival, Transatlantyk czy Spring Break, wyprzedane koncerty klubowe oraz odebranie Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego. Tęskno to projekt dwóch utalentowanych i wrażliwych artystek – wokalistki Joanny Longić oraz kompozytorki i pianistki Hani Rani. Składa się na niego zbiór piosenek z autorskimi tekstami w języku polskim i muzyką, która stara się wymknąć podziałowi na znane gatunki i style, łącząc brzmienia akustyczne z nowoczesnymi. Premiera debiutanckiego albumu Tęskno pt. „Mi” miała miejsce 9 listopada i wylądowała na większości zestawień rocznych najlepszych płyt, m.in. zdobywając pierwsze miejsce w głosowaniu słuchaczy Radiowego Domu Kultury w Trójce, pierwsze miejsce rankingu Interii oraz czwarte miejsce w rankingu Gazety Wyborczej, tworzonego przez 45 zaproszonych dziennikarzy muzycznych. „Mi” zostało także nominowane do Fryderyków w kategorii Debiut Roku. Wiosenna trasa zespołu została prawie w całości wyprzedana.

The Cassino

Wystąpili w:

2018

The Cassino

Zespół The Cassino powstał w 2013 roku w Braniewie. Pierwsze kroki stawiali w starym wojskowym kasynie, od którego (jak nietrudno się domyślić) wzięli swoją nazwę. Jeszcze jako duet – Piotr Dawidek (perkusja) i Hubert Wiśniewski (gitara) stworzyli swój pierwszy materiał koncertowy. Dopiero po 3 latach zaprezentowali swoją muzykę publicznie, wygrywając kilka lokalnych festiwali dla młodych twórców. W tym samym roku wzięli udział w 11. edycji popularnego programu „Must Be The Music”, w którym zebrali bardzo dobre recenzje. W 2017 roku wraz z basistą Jackiem Łączyńskim wydali debiutancką EP-kę „The Cassino”, w całości z angielskimi tekstami. Kilka miesięcy później miejsce Jacka zajął Michał Badecki, ostatecznie kompletując skład zespołu. Z ważniejszych wydarzeń w dotychczasowej karierze The Cassino warto odnotować występ w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w ramach konkursu „Start Na Granie”. Po zwycięstwie w koncercie półfinałowym zespół został zaproszony przez Tomasza Żądę do audycji „Trójka żąda debiutów”. Muzykę The Cassino ciężko jednoznacznie zaszufladkować. Rock miesza się tu z bluesem i funkiem, choć słychać też wyraźne inspiracje zespołami wyspiarskiego indie rocka. The Cassino zachowuje swój indywidualny charakter – stawiając na emocje i szczerość, których sporo znajdziemy w tekstach Huberta Wiśniewskiego. EP-ka „Zima”, której premiera miała miejsce na tegorocznym poznańskim festiwalu Spring Break, jest pierwszym podejściem zespołu do twórczości w ojczystym języku.

THE DUMPLINGS

Wystąpili w:

2018

Wystąpią w:

THE DUMPLINGS

Błyskotliwy debiut The Dumplings w 2013 roku sprawił, że muzyką duetu tworzonego przez Justynę Święs i Kubę Karasia zainteresowały się największe wytwórnie w Polsce. Zespół zagrał do tej pory setki koncertów, zarówno na festiwalach showcase’owych, takich jak: Liverpool Sound City, The Great Escape w Brighton czy Europavox we Francji, jak i na regularnych festiwalach polskich i zagranicznych: Off Festival, Grape Festival, Open’er, Colours of Ostrava, Sziget Festival. The Dumplings grali także koncerty w Tokio, Paryżu, Londynie, Meksyku oraz na legendarnym festiwalu dla młodych zespołów – SXSW w Austin w Teksasie. Album „No Bad Days” został nagrodzony Fryderykiem w kategorii Debiut za 2014 rok. Płyta pojawiła się w wielu rankingach podsumowujących rok 2014 (m. in. 4 miejsce wg Dziennikarzy Gazety Wyborczej i 9 miejsce według Onetu). Kolejna płyta „Sea You Later” dotarła do 8 miejsca na OLiS, uzyskała status Złotej Płyty i została nominowana do Fryderyka 2015 w kategorii Album Roku. „Sea You Later” jest w całości skomponowana, napisana i wyprodukowana przez zespół. W ubiegłym roku The Dumplings powrócili z albumem „RAJ”, trzecią studyjną produkcją duetu. Muzycznie to wciąż elektropop na najwyższym poziomie, w charakterystycznym dla The Dumplings stylu, ale w porównaniu do poprzednich produkcji jest zdecydowanie dojrzalej. –„RAJ” to powrót do naszych czysto elektronicznych brzmień z czasów pierwszej płyty. Mniej w niej jednak jasnych lekkich brzmień, za to dużo mroku i tajemnicy. Zdecydowaliśmy się na to, aby wszystkie teksty były po polsku. Można w nich znaleźć wiele odniesień do różnych tekstów kultury: m.in. filmu „Zapach kobiety”, literatury Tołstoja i Cortazara. Postawiliśmy również na krótką, ale treściwą formę, płyta ma osiem utworów– podkreślają artyści.

THE PAU

Wystąpiła w:

2018

THE PAU

THE PAU to realizacja punkowej idei „zrób to sam” – jednoosobowy projekt Pauliny, która komponuje, robi bity, gra na gitarze, pisze i śpiewa teksty. W ciągu ostatnich czterech lat zagrała kilkaset koncertów w Polsce, Niemczech, Norwegii, Hiszpanii, Portugalii, Czechach, Holandii, Izraelu oraz na Ukrainie, Litwie i Słowacji. W 2017 roku w założonym przez siebie wydawnictwie MIĘTY POLE wydała debiutancką płytę pt. „Ku”. W 2018 roku czeska wytwórnia JODKA RECORDS wydała kasetę z tym samym materiałem. Latem 2019 roku ukaże się winylowa wersja „Ku” wydana przez czeską wytwórnię Piper Records. Jesienią 2019 roku ukaże się natomiast płyta z nowym materiałem pt. „RAJ”, a Paulina wyruszy w dalszy ciąg trasy koncertowej, która nie skończy się nigdy.

Tomasz Organek

Tomasz Organek

Tomasz Organek – muzyk, wokalista, prozaik. Ukończył filologię angielską na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, studiował na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV oraz Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Lider i założyciel grupy ØRGANEK, z którą wydał dwa albumy: „Głupi” (2014) oraz „Czarna Madonna” (2016). Oba wydawnictwa osiągnęły status platynowej płyty. Laureat czterech Fryderyków oraz wielu prestiżowych nagród m.in. Nagroda Muzyczna Programu 3 Polskiego Radia im. Mateusza Święcickiego, Nagroda Artystyczna Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego, Nagroda Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Nagroda Offensywy Trójki – Szczoty 2015, Nagroda Stowarzyszenia Autorów ZAiKS 2018 oraz nagrody specjalnej Superbohaterka Roku Wysokich Obcasów 2018 za koncert ØNA na ubiegłorocznej trasie Męskiego Grania. Uczestnik cyklu Żywiec Męskie Granie w roku 2014 i 2015 oraz jego kierownik muzyczny w roku 2016 i 2017. Występował w Polsce, Niemczech, Austrii, Litwie, Łotwie, Estonii, Portugalii, Bułgarii, Czechach, Szwajcarii, Francji i Wielkiej Brytanii. Autor tekstów, piosenek i opowiadań. W maju ukazała się jego debiutancka powieść pt. „Teoria Opanowywania Trwogi”, wydana przez wydawnictwo W.A.B.

Tribute to 2+1: Ania Rusowicz + Goście

Wystąpili w:

2018

Tribute to 2+1: Ania Rusowicz + Goście

Ania Rusowicz - polska wokalistka, zdobywczyni czterech Fryderyków (m.in. dla Wokalistki Roku i Album Roku Pop), kompozytorka, tekściarka, ale przede wszystkim osoba, która na nowo przywróciła styl i muzykę lat 60-tych i 70-tych w Polsce, nagrywając cztery płyty w stylu retro, z których dwie uzyskały status złotych. Koncerty w Polsce i zagranicą, programy, sesje i wywiady w jej wykonaniu zawsze charakteryzują się niebywałym stylem i smakiem, a kierowane są do odbiorcy nietuzinkowego i wymagającego. Ania Rusowicz występowała w projektach muzycznych m.in z Wojtkiem Mazolewskim czy Raz Dwa Trzy, a sama stworzyła projekt Flower Power z Gośćmi, w którym brali udział m. in. Dawid Podsiadło i Tomasz Organek. Flower Power został zarejestrowany na DVD i wydany w 2015 roku. W roku 2017 premierę miała kolejna płyta Ani pod tajemniczą nazwą niXes, z którym wystąpiła m. in. na scenie Męskiego Grania. Lata 60-te i 70-te, jak pokazuje historia, nigdy nie wyjdą z mody. Z tych dwóch doskonałych dekad można garściami czerpać inspiracje, a dodając do tego nutę nowoczesności tworzą się nowe trendy i style, czyli muzyka vintage'owa w nowoczesnym wydaniu. Rusowicz i Goście = Dwa Plus Jeden to projekt pod dyrekcją Ani, której na scenie towarzyszyć będą m.in. Bela Komoszyńska, Marcelina, Grubson, Czesław Mozil i Mrozu.

Wystąpili w:

2018

Tribute to Breakout: Paulina Przybysz + Goście

Prawie dwie dekady zachwycała głosem w takich składach jak Sistars, Pinnawela, Rita Pax czy Archeo, z którymi wydała w sumie 7 długogrających albumów. Laureatka licznych nagród i wyróżnień – m.in. Fryderyków i SuperJedynek. Otwartość na muzykę doprowadziła ją do niezliczonej liczby kolaboracji studyjnych i koncertowych. Paulina przy ostatnim wydawnictwie postanowiła powiedzieć coś zdecydowanym głosem i po raz pierwszy występuje pod swoim pełnym imieniem i nazwiskiem, bo jak sama mówi: „ma coś konkretnego do powiedzenia”. Album pod nazwą „Chodź Tu” wydany został w październiku 2017 r. pod szyldem Kayaxu. Można śmiało powiedzieć, że jest to płyta z wyjątkową muzyką i mocnym przekazem. „Chodź Tu” zostało docenione przez branżę muzyczną zdobywając nagrodę Fryderyka w kategorii Najlepszy Album w kategorii Elektronika. Na Męskie Granie 2019 Paulina przygotowała projekt honorujący mijające 50 lecie wydania pierwszej płyty zespołu Breakout - "Na Drugim Brzegu Tęczy”. Zespół, który przygotuje z artystką nowe aranżacje kultowych utworów to gratka dla jej największych fanów. Będzie to jej poprzedni zespół Rita Pax, z którym rzadko można już ją spotkać na wspólnej scenie. Artystka zaprasza fanów na koncert tymi słowami: "Kiedy byłam małą dziewczynką hej! Ojciec I matka puszczali mi swoją kolekcję winyli . Albumy Breakoutu były częścią soundtracku mojego dzieciństwa I podejście na nowo do tych numerów z okazji 50 lecia ich albumu “Na drugim brzegu tęczy” jest bardzo sentymentalną podróżą, w którą zabieram niezwykłych artystów. Oprócz moich interpretacji usłyszymy wykonania Ani Rusowicz, Vita, Wojciecha Waglewskiego, Darii Zawiałow. Do aranżacji zaprosiłam mój kosmiczny zespół Rita Pax.”

Tribute to Lombard: Kuba Karaś + Goście

Wystąpili w:

2018

Tribute to Lombard: Kuba Karaś + Goście

Kuba Karaś - kompozytor, autor i producent. Na stałe współpracuje z Justyną Święs, tworząc The Dumplings - jeden z najważniejszych elektropopowych zespołów w Polsce, z którym w tym roku na Męskim Graniu wystąpi dwukrotnie. Produkował lub współprodukował wszystkie płyty The Dumplings i najnowszą płytę Marceliny oraz stworzył świetne nowe aranżacje utworów Dawida Podsiadły, T.Love i Łagodnej Pianki. Ma również na koncie debiut reżyserski, jako autor teledysku do piosenki Marceliny "Zwierzęta Origami". Na tegoroczną edycję Męskiego Grania Kuba przygotował projekt specjalny, poświęcony zespołowi Lombard. Do tego wyboru doprowadziła go fascynacja brzmieniami lat 80-tych, z charakterystycznym dla nich bogactwem instrumentów klawiszowych i elektroniki. Na scenie wesprą go Olek Orłowski na perkusji i Kamil Kryszak na gitarze, a piosenki legendarnej grupy zaśpiewają utalentowani wokaliści młodego pokolenia: Kasia Lins, Marcelina, Mrozu i Król.

VOO VOO

Wystąpią w:

VOO VOO

Jedna najbardziej żywotnych i pracowitych marek w historii polskiej muzyki. Nagrywają i koncertują od ponad 30 lat, w ich nagraniach usłyszeć można echa najróżniejszych światów, dziś już klasycznych, ale nade wszystko bardzo osobisty świat Voo Voo. Po spokojnej, klimatycznej płycie „7” Voo Voo w 2019 roku wróciło z nowym albumem „Za niebawem”. Premierowy materiał stawia na żywioł, rytm i mocniejsze gitarowe akcenty. Więcej też tym razem odniesień do spraw społecznych i pytań o kondycję człowieka w tych pogmatwanych czasach. Gościnnie na płycie wystąpiły Natalia i Paulina Przybysz, razem ze swoją mamą Anną. Pojawił się także 27-osobowy perkusyjny zespół szkoły Ritmo Bloco. Za muzykę i słowa jak zawsze odpowiada Wojciech Waglewski, natomiast miksem i produkcją muzyczną płyty zajął się Piotr EMADE Waglewski. Pierwszym singlem zapowiadającym płytę jest piosenka „Się poruszam 1”. Powstał do niej teledysk z udziałem Nadii Vadori-Gauthier, francuskiej doktor sztuk performatywnych, która od 2015 roku, po zamachu na redakcję Charlie Hebdo, minutą tańca dziennie wyraża swój sprzeciw wobec przemocy.

Waglewski

Waglewski

Kompozytor, autor tekstów, producent muzyczny, lider i założyciel jednego z najważniejszych polskich zespołów rockowych – Voo Voo. Utworzony w latach 80-tych zespół wydał dotąd 26 regularnych albumów, w tym dwa o statusie Złotej Płyty – „Dobry wieczór” wydany w 2014 roku oraz wydany w 2017 roku album „7”. Prócz wielu sukcesów, które odnosił z Voo Voo, Wojciech Waglewski solowo współpracował z najważniejszymi artystami polskiej senny jazzowej i rockowej, a także zrealizował wiele projektów z artystami zagranicznymi. Laureat m.in. Paszportów Polityki i Fryderyków – nagród Polskiej Akademii Fonograficznej. Wojciech Waglewski jest również kompozytorem muzyki filmowej oraz muzyki do licznych spektakli teatralnych. W latach 2010-2011 dyrektor artystyczny i współtwórca jednego z najbardziej prestiżowych projektów muzycznych w Polsce – Męskie Granie. Aktualnie wraz z zespołem Voo Voo promuje wydany 15 lutego 2019 roku nowy studyjny album pt. „Za niebawem”.

Żurkowski

Wystąpili w:

2018

Żurkowski

Grupa założona przez Łukasza Żurkowskiego – wokalistę, gitarzystę i kompozytora. Muzycznie oscyluje wokół alternatywnego rocka wspartego elektroniką. Wybijająca się często na pierwszy plan sekcja rytmiczna stanowi wyrazisty fundament dla nieszablonowych gitar oraz ekspresywnego i melodyjnego wokalu. Najmocniejszymi punktami zespołu są żywiołowe koncerty i stylistyczna rozpiętość. Autorskie teksty Żurkowskiego traktują o wyobcowaniu oraz rozterkach wewnętrznych, z którymi mierzą się ludzie pchnięci w dorosłość. Muzycy zadają z pozoru banalne pytania, które prowokują jednak do wewnętrznego dialogu. Kwartet dopełniają gitarzysta prowadzący Łukasz Ławrynowicz, basista Patryk Król oraz perkusista Michał Zieliński.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu zbierania informacji, które pomagają nam usprawnić obsługę witryny, dostosować nasze reklamy do Twoich preferencji oraz ulepszyć nasze produkty i usługi.

Zgadzając się, akceptujesz zasady dot. prywatności i plików cookies obowiązujące w niniejszej witrynie internetowej. Ustawienia cookies (w tym ich blokadę) możesz zmieniać w ustawieniach Twojej przeglądarki w każdej chwili. Tu znajdziesz szczegółowe informacje o polityką prywatności i plików cookies.