Artyści Męskie Granie 2018

Andrzej Markowski

Andrzej Markowski

Kompozytor, instrumentalista, producent. Przez lata działalności współtworzył lub współpracował z takimi zespołami jak m.in. Funny Hippos, Tumbao, Moonlight, Ocean, Flapjack, Hurt czy Apteka. W latach 2006-2017 był basistą zespołu Jamal, z którym nagrał trzy płyty, a dwie z nich również wyprodukował („Urban Discotheque” i „Miłość”). Od 2004 roku związany jest z zespołem Krzysztofa Zalewskiego, w którym komponuje muzykę oraz gra na basie i klawiszach.

Dawid Podsiadło

Wokalista, który porywa publiczność swoim wyjątkowym głosem oraz niebanalnymi i często zaskakującymi tekstami. Jego debiutancki album – „Comfort and Happiness” wydany w 2013 roku spotkał się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem zarówno ze strony fanów, jak i krytyków muzycznych. Krążek przyniósł artyście aż 4 Fryderyki i zyskał status diamentowej płyty, sprzedając się w nakładzie prawie 200 000egzemplarzy. W 2014 roku ukazało się wydawnictwo, które Dawid nagrał wspólnie ze swoją macierzystą formacją, czyli przyjaciółmi ze szkoły średniej – CurlyHeads. Płyta „RubyDressSkinny Dog” pełna ostrego gitarowego grania zebrała doskonałe recenzje i sprawiła, że wokal Dawida usłyszeli zupełnie nowi słuchacze. Drugi solowy album – „Annoyance and Disappointment” przypieczętował wysoką pozycję wokalisty w gronie młodych polskich artystów, ponownie uzyskując status diamentowej płyty. Z końcem 2016 roku, po wyprzedaniu dwóch tras dla prawie 30 000 fanów, Dawid zapowiedział krótkie zawieszenie działalności koncertowej.Teraz, po ponad rocznej przerwie, muzyk powraca do grania na żywo i zaprezentuje swoją nową artystyczną twarz. Koncerty w ramach Męskiego Grania są zapowiedzią trasy koncertowej, która będzie towarzyszyła trzeciej solowej płycie Dawida i jest planowana na jesień tego roku.

Kortez

Wystąpił w:

2017

Kortez

Pochodzący z Iwonicza ewenement na polskiej scenie. W 2015 roku zadebiutował piosenką “Zostań”. Błyskawicznie zyskał rozgłos i sympatię zarówno słuchaczy, jak i krytyków. Obdarzony głębokim i lekko szorstkim głosem, śpiewa nieprzekombinowane piosenki o miłości i jej braku. Małomówny o ciepłym i przenikliwym spojrzeniu bardzo szybko stał się ponadpokoleniowym głosem w naszym kraju.


Dyskografia:

Jazzboysession EP (2015)
Od dawna już wiem EP (2015)
Bumerang (2015)
Minialbum (2016)
Kraków Klub Studio 02.04.2016 (2016)
Mój dom (2017)
Dobry moment EP (2017)
Dobrze, że cię mam EP (2018)

Krzysztof Zalewski

Wystąpił w:

2017

Krzysztof Zalewski

Muzyk, kompozytor, multiinstrumentalista i tekściarz, uważany za jednego z najlepszych wokalistów w Polsce. Po wydaniu swojej debiutanckiej płyty –„Pistolet” zniknął z pierwszego planu na scenie aż na 9 lat. W tym czasie szlifował warsztat i zdobywał doświadczenie, występując w zespołach: Nosowska, HEY, Muchy czy BRODKA. W 2013 roku powrócił z autorską, trudną do zakwalifikowania płytą „ZELIG”, która zebrała bardzo dobre recenzje i zapewniła mu liczne grono fanów.Ostatni autorski album ZALEWSKIEGO – „ZŁOTO” to kwintesencja filozofii, że to, co ciche i subtelne, często wybrzmiewa głośniej od huku przesterowanych gitar. Płyta przyniosła artyście 3 nominacje do Fryderyka 2017 i szybko pokryła się złotem. Najnowszym dziełem muzyka jest projekt „Zalewski śpiewa Niemena”, w którym wspólnie z doskonałymi muzykami, w tym Pauliną i Natalią Przybysz, brawurowo interpretuje utwory legendarnego Czesława Niemena.

Kuba Staruszkiewicz

Kuba Staruszkiewicz

Perkusista, kompozytor i producent. Od 1996 roku stale tworzy i współpracuje z artystami reprezentującymi odmienne muzyczne estetyki. Miał swój czynny udział w nagraniu trzydziestu pięciu wydawnictw płytowych, a także licznych ścieżek dźwiękowych do filmów, spektakli teatralnych i radiowych oraz produkcji multimedialnych. Od 2001 roku przez ponad dekadę związany był z zespołem Pink Freud.Na przestrzeni tego okresu współpracował również z przedstawicielami trójmiejskiej sceny yassowej i jazzowej: Tymonem Tymańskim,Leszkiem Możdżerem, Olem Walickim i Mikołajem Trzaską.Pracuje m.in. z Natalią Przybysz, Smolikiem oraz Krzysztofem Zalewskim (projekt „Zalewski śpiewa Niemena”). W roku 2018 w postaci wydawnictw płytowych ukażą się jego dwa autorskie projekty. Na pierwszym z nich będzie można usłyszeć zinterpretowaną przez Staruszkiewicza twórczość kompozytora filmowego Janusza Hajduna, a na drugim – pod nazwą PAT JACOB – utwory i piosenki inspirowane folkiem iminimalizmem skandynawskim, które współtworzył wraz z Patem Stawińskim w towarzystwie Katarzyny Nosowskiej, Marii Peszek, Natalii Przybysz i Natalii Grosiak.

Marcin Macuk

Marcin Macuk

Kompozytor, muzyk i producent współpracujący na stałe z zespołem HEY i Pogodno. Współtwórca ostatnich solowych płyt Nosowskiej („UniSexBlues”, „Osiecka”, „8”) oraz kompozytor muzyki do takich filmów jak „Chrzest”, „Moja Krew” czy „Demon”.Chętnie współpracuje przy projektach o zróżnicowanym spektrum gatunkowym – od Brodka Red Bull Bus, przez Polskie Legendy aż po MTV Unplugged. Przy Męskim Graniu pracował po raz pierwszy w 2012 roku, kiedy wspólnie z Katarzyną Nosowską stworzył utwór „Ognia!”.

Olek Świerkot

Olek Świerkot

Gitarzysta i producent związany z Jazzboy Records. Producent płyt „Bumerang” oraz „Mój Dom” Korteza. Gra w zespole Dawida Podsiadło. Członek zespołów Twisterella, Ladislav i Miss Polski. Współpracował i nagrywał z wieloma polskimi artystami, takimi jak: Tomasz Makowiecki, Daniel Bloom, Graftmann, Igor Herbut czy Ania Dąbrowska.

Pat Stawiński

Pat Stawiński

Muzyk, kompozytor, producent muzyczny i realizator dźwięku. Od 1994 roku związany jest z trójmiejską sceną muzyczną.Współzałożyciel grupy Homosapiens. Na stałe wspomaga takich artystów jak:Loco Star, Kobiety, Maria Peszek, Nawrocki Folk Computer Band, Fox, Basia Wrońska, Natalia Przybysz oraz projekt„Zalewski Śpiewa Niemena”. Obecnie, wraz z Kubą Staruszkiewiczem, pracuje nad autorskim albumem, który ukaże się jesienią tego roku pod nazwą PAT JACOB. Na płycie duetu znajdą się kompozycje z udziałem Katarzyny Nosowskiej, Natalii Przybysz, Marii Peszek oraz Natalii Grosiak.