Niepokorni i niepowtarzalni.
Oryginalni i niekonwencjonalni.
Artyści z krwi i kości. Mieszają style, łączą gatunki, szukają własnej drogi.
Muzycy, którzy nie oglądają się na innych, lecz sami tworzą trendy.
Agim Dżeljilji
Antoni Gralak
Michał Kowalonek
Tomasz Lewandowski
Robert Markiewicz
Lesław Matecki
Adam Staszewski
ZAMILSKA
Agim Dżeljilji
Jeden z najbardziej doświadczonych producentów muzyki elektronicznej w Polsce. Tworząc grupę Őszibarack, od 2004 roku wydał cztery albumy długogrające. Przez ostatnie lata, wraz z Igorem Pudło ze Skalpela i Jankiem Młynarskim współtworzył projekt Nervy, łącząc swoje fascynacje brzmieniem syntezatorów z żywym instrumentarium. Dziś kontynuuje działania pod tym szyldem jako A_GIM. W Męskie Granie Orkiestra jest od 2016 roku.
W kwietniu wydał debiutancką EP-kę jako A_GIM. „Votulia” to sześć utworów, w których artysta eksploruje obszary muzyki elektronicznej, a do współpracy zaprosił m.in. Klarka, wokalistę Lilly Hates Roses, chłopaków z BeMy, Novikę i Bshosę.
Antoni Gralak
Trębacz, kompozytor i producent muzyczny. Od lat uznawany jest za jednego z najbardziej oryginalnych polskich muzyków. Swoją trąbką nadał szlif najważniejszej ścieżce polskiego off jazzu lat 80-tych. Nazwisko Gralaka odsyła do legendarnych formacji: Free Cooperation, Young Power oraz bliższych rockowi grup Sfora i Woo Boo Doo, po międzynarodową formację Universal Supersession. Sławę zdobył jako współtwórca potęgi jazz-rockowej formacji Tie Break, którą zalicza się do wąskiego grona kultowych polskich grup muzycznych.
Ceniony muzyk sesyjny. Współpracuje z czołówką sceny jazzowej i gwiazdami pop. Nagrywa muzykę filmową i teatralną. Jego twórczość jest wielowątkowa. Dociera do szerokiego grona odbiorców współczesnej muzyki improwizowanej. Prowadzi dwa autorskie projekty Graal i YeShe.
Michał Kowalonek
Kompozytor, gitarzysta, autor tekstów, uznawany za jednego z najbardziej charyzmatycznych wokalistów - frontmen zespołu Snowman. Otwarty na świat, ludzi i szeroko pojętą muzykę, nie pozostając obojętny na inne dziedziny sztuki. Tworzy także muzykę do filmów, spektakli teatralnych i do szuflady. Od 10 lat prowadzi Stowarzyszenie artystów Enter Art, którego głównym celem jest szerzenie edukacji poprzez sztukę wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.
Wraz z formacją Snowman zadebiutował na polskim rynku fonograficznym w 2008 roku krążkiem Lazy. Płyta została entuzjastycznie przyjęta zarówno przez słuchaczy jak i krytyków. Po niezapomnianym koncercie premierowym w Studio im. A. Osieckiej zespół uzyskał nominację do prestiżowej nagrody Mateusze 2009 radiowej Trójki. Drugą płytą „The Best Is Yet To Come“ Snowman pokazał swoje nowe oblicze – zdecydowanie bardziej piosenkowe, melodyjne i dynamiczne. Udowodnił, że potrafią z pasją eksploatować nowe obszary i wciąż twórczo poszukują nowych form ekspresji.
W 2017 na czele formacji Snowman powrócił na rynek z płytą „Gwiazdozbiór” entuzjastycznie przyjętą i bardzo wysoko ocenioną przez dziennikarzy.
Tomasz Lewandowski
Urodzony w Szczecinie pianista, klawiszowiec, kompozytor, aranżer. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej w Stargardzie oraz Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na Wydziale Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej.
Na stałe związany z zespołem ØRGANEK, z którym w 2017 zdobył dwa Fryderyki. Komponuje i aranżuje muzykę na potrzeby teatru (m.in. Teatr Muzyczny w Toruniu, Teatr Polski we Wrocławiu, Teatr im. A. Fredry w Gnieźnie). Miłośnik i propagator twórczości Jerzego Wasowskiego.
Robert Markiewicz
Pochodzi z Torunia. Członek zespołu ØRGANEK. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w klasie skrzypiec oraz absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie perkusji. Instrumentalista, kompozytor i producent muzyczny. Laureat Fryderyka z zespołem Sofa w kategorii Nowa Twarz Fonografii oraz dwóch Fryderyków z zespołem ØRGANEK w kategorii Album Roku za płytę "Czarna Madonna" oraz Utwór Roku za singiel "Mississippi w ogniu".
Lesław Matecki
Gitarzysta, kompozytor piosenek i muzyki teatralnej. Nagrywał z wieloma artystami, a z niektórymi również koncertował. Od 2010 roku gra i nagrywa z BRODKĄ, od 2014 z Arturem Rojkiem, a od 2015 z Kortezem. Jest również współzałożycielem "Warszawskiego Comba Tanecznego". Oprócz muzyki lubi długie spacery po lesie i ciekawą książkę.
Adam Staszewski
Urodzony 27.01.1979 roku w Działdowie, muzyk, basista, absolwent Wydziału Nauk Historycznych i Archiwistyki UMK w Toruniu. Jeden z założycieli zespołu SOFA, z którym zdobył nagrodę FRYDERYKA w kategorii NOWA TWARZ FONOGRAFII w roku 2006. Obecnie członek zespołu ØRGANEK, którego debiutancki album pt. ”Głupi” osiągnął status platynowej płyty a drugi album pt. “Czarna Madonna” osiągnął status Złotej Płyty. Wraz z zespołem ØRGANEK zdobył dwa FRYDERYKI w kategorii ALBUM ROKU ROCK oraz PIOSENKA ROKU w roku 2017. Entuzjasta jadowitych węży i ekstremalnych odmian metalu.
ZAMILSKA
Muzyka ZAMILSKIEJ rozpoznawalna jest poprzez ciężkie, rytmiczne, wypełnione basem brzmienia. Pierwsze skojarzenie: techno. Jednak jej twórczość wybiega poza definicję tego gatunku i niełatwo ją zaszufladkować. Oscyluje pomiędzy elektroniką, world music a noise’em. Na scenie ZAMILSKA emanuje energią, a każdy koncert to żywiołowa dawka monstrualnego basu i potężnych bitów, wprowadzająca publiczność w taneczny trans.
Debiutancki album Untune z 2014 umożliwił ZAMILSKIEJ zaistnienie na rynku muzycznym nie tylko w Polsce, ale też za granicą. Kolejny Undone z 2016 (nominowany do Fryderyka w kategorii Elektronika) potwierdził, że ZAMILSKA nieprzypadkowo jest umieszczana w rankingach najlepszych producentów muzyki elektronicznej.
Zadebiutowała utworami Quarrel i Duel 35 (który rozbrzmiał nawet podczas pokazu domu mody Dior w Tokyo). Miała również okazję pracować nad projektami muzycznymi (remixy) oraz modowymi. Na swoim koncie producentka ma kolaboracje z Marią Peszek, dla której wykonała remix utworu „Sorry Polsko” oraz jego wspólne wykonanie podczas trasy Męskie Granie. Remiksowała utwór Brytyjki Gazelle Twin “Belly Of The Beast”. Kolejne kolaboracje już z bieżącego roku to nowy utwór ZAMILSKIEJ we współpracy z Resiną “Closer” (grany przez Radio BBC 6 Music) oraz debiut producencki w utworze Pauliny Przybysz “Dzielne Kobiety”.